Menu

Tõnu Samuel oma praeguses kodukohas Kanagawas koos kohaliku Jaapani rahvariides näitsikuga.	Foto: ERAKOGUTallinnas üles kasvanud ja viimased kümmekond aastat Räpinas elanud tuntud IT-spetsialist Tõnu Samuel (38) kolis möödunud aasta lõpus Jaapanisse ning suveks kolib sinna järgi ka tema pere. Võrumaa Teataja intervjueeris Jaapani tehnoloogiafirmas Kayac Inc. töötavat Samueli internetitelefoni Skype vahendusel.

Kas saame õigesti aru, et kõigepealt kolisite Tallinnast Räpinasse ja sealt siis Jaapanisse?


Tõnu Samuel: Ma mingi kaheksa/kümme aastat elasin Räpinas. Kuna ma kolisin sujuvalt pika aja jooksul, siis pole kindlat aega. Pikalt oli elamine ka Tallinnas paralleelselt.


Aga nüüd on siis Räpinaga kõik?


T. S.: Maja on alles. Eestis maja müüa ei tasu, raha ta eest ei saa, millega midagi muud teha saaks, ja kinnisvara on kasulikum omada kui raha. Hetkel on mul pere veel seal, aga suvest kolivad Jaapani üle.


Aga kuidas üldse Räpinasse sattusite?


T. S.: Mu vanaonu oli seal ja maja jäi tühjaks.


Kas sealt sai tööd ka teha, see on kaugtööd, nagu te tegite?


T. S.: Jah, kogu aeg sellest elasingi, internet on Eesti asulates kadestamisväärselt hea.


Aga miks siis otsustasite Jaapanisse kolida?


T. S.: Lihtsalt tuli pakkumine. IT-meestele tehakse ikka pakkumisi ja osad neist on välismaalt. USA, näiteks, on tüüpiline koht – sinna saab ikka kohti, kui otsida. Aga pakkumine Jaapanisse tuli esimest korda ja see pani mõtlema. Esiteks oli pakkumise sisu põnev ja teiseks – kui ma 38aastaselt ütlen „ei” esimesele Jaapani otsale, siis kas teist enam jõuabki ära oodata?


Nii et kõike ikka eemalt teha ei saa?


T. S.: Firmad on erinevad. Kui töötasin MySQL-is, siis firma poliitika oli, et kontorikulusid me ei maksa ja igaüks töötab kodus. Kui ise endale kontori üürid, siis firma seda ei kompenseeri ja keskset kontorit polnud. Selles osas on firma, kus ma töötan, võtnud poliitika, et kõik käivad kohal ja erandeid ei tehta. Mingi gripipuhang või muu äärmuslik juhtum ainult ehk. Lisaks eeldatakse selles firmas, et tiim teeb ühes ruumis tööd; firmal on mingi kuus-seitse kontorit, aga tiime hoitakse ühe toa piires koos.


Kas olete juba jaapani kultuuriga harjunud? Mis toitu te seal sööte?


T. S.: Kultuuri osas tegin ma korraliku kodutöö. Tegelikult me neist ju palju ei tea ning ma võtsin kätte ja lugesin hulgaliselt nende ajaloost, kommetest. Seetõttu väga suuri šokke pole olnud. Ka see aitas, et olen Hong Kongis palju käinud. Aasiasse esimest korda tulles on kultuurišokk päris suur, aga naljakaid asju ikka on, millest aru ei saa.


Söögi osas olen natuke jännis, kuna nad söövad mereande ja minule need reeglina ei meeldi. Eks ma siis ostan poest liha ja kartulit ning teen endale miskit. Tegelikult söön kartuli asemel enamasti riisi. Üks põhjus selleks on hind. Kartulit müüakse tükikaupa (umbes pool eurot tükk). Riis on selline, et vead kümnekilose koti koju ja saad kuu aega sellest süüa teha. Jaapan impordib umbes 60 protsenti oma söögist.


Juurikate puhul on natuke imelik, et nad kallid on. Kanafilee, näiteks, maksab sisuliselt sama palju kui kartul. Eestis olin harjunud, et võtan poest palju juurikaid ja siis mingit liha kõrvale, kuid Jaapanis olles on kuidagi harjumatu, et liha on juurikatega samas hinnas. Nii mõtlen ühepajatoitu tehes, et kas panen kolm või neli kartulit. Väikse kapsapea eest maksin kaks eurot. Selle jama asemel oleks võinud käntsaka liha grillida.


Mis on olnud kõige naljakam, mida Jaapanis olles märganud olete?


T. S.: Riidesse pandud päikseprillidega koer on üks naelu.


Jaapanis on kõik väga reglementeeritud – nagu meilgi on tavad ja reeglid, ainult et neist peetakse kinni. Nende tavadega on see, et kõik on väga kammitsetud ja piiritletud, ning mulle tundub, et tavade ja tabude murdmine on teatud määral seal isegi popp. Need on nagu Benny Hilli naljad.


Kas teil on suur pere?


T. S.: Mul on naine ja minu juures elab veel mu 15aastane poeg varasemast abielust.


Nii et kolmekesi asute siis Jaapanisse?


T. S.: Jah.


Kas naisel ka seal midagi teha on?


T. S.: Eks näeb, kas leiab talle tegevust. Jaapanis tööd leiab, aga suurrahvale omaselt ei osata seal keeli. Kui ise jaapani keelt ei oska, siis sind ei saa ka millekski kasutada. IT-mehed Eestis, näiteks, on pea kõik võimelised inglise keele töökeeleks võtma, aga siinsed mitte.


Aga kuidas te ise hakkama saate? Oskate keelt?


T. S.: Õpin.


Kirjeldage oma tööpäeva.


T. S.: Tööpäev kestab kella 10–19. Kell 10 algab harjutusega – jah, kõigepealt virgutusvõimlemine. See on lühike. Siis teeb igaüks omi asju oma laua taga. See on väga erinev, kuna ruum on kallis ja lauapind minimaalne. Firma, kus töötan, on väga eriline, kohalikud käivad siin suu ammuli vaatamas ja telekaameradki on aeg-ajalt filmimas. Firma on Jaapanis kuulus, seepärast ka.


Lõunal käin, kuidas kunagi – vahest „mäkis”, vahel mõnes kohalikus toidukohas, vahel olen ise ka söögi kaasa teinud. Söögikord maksab siin kümne euro kanti, McDonald’s on üks odavamaid kohti, Big Maci eine maksab seitse eurot. Samas saab tolle anonüümse kotleti asemel valida saia vahele kanafilee ja siis on hind odavam – kuus eurot.


Rongid on roppkallid. Ma elan umbes 40 kilomeetri kaugusel Tokyo kesklinnast – Kamakuras. See on ajalooline Jaapani pealinn, kus on paar-kümmend templit ja muud asja, lisaks maailmakuulus Suur Buda, mis on mu elukohast ehk pool kilomeetrit. Asukoht on nagu Nõmme Tallinnas ja ots siit Tokyosse maksab üheksa eurot.


Üldiselt ükski pilet alla kahe euro ei maksa, lühikesed otsad on selles mõttes eriti kallid. Samas on võimalik ka mingeid kuukaarte hankida ja see teeb sõidud natuke odavamaks.


Elamiste üür hakkab pihta 600 eurost ja selle eest saab meie mõistes kööktoa. Samas on jälle tehnika odavam, fotokaubad ja muud sellist on hinnaparadiis. Käibemaksu pole, müügimaks on viis protsenti – juba seegi teeb hinnad paremaks.


Jaapani turu tooted on tihti paremad kui mujal, enamus uusi asju tuleb kõigepealt siia. Peakski vaatama, kas mu mobiil on lõpuks mujal ka müügile tulnud. Ja isegi kui tuleb, ei saa mujal kasutada mitmeid funktsioone. Mul, näiteks, on võimalik telefoniga viibutades maksta rongipileti eest, lisaks on telekas olemas. Selliseid mänguasju on siin tehnikahuvilisele palju.


Korter on firma poolt või?


T. S.: Ma elan nii-öelda ühiselamus. See on selline suur villa moodi maja, kus mul on oma tuba. Firma on selle üürinud oma töötajatele.


Ja nii jääbki?


T. S.: Siin on mingid reeglid ja samas odav hind. Reeglid samas sisuliselt keelavad külalised. Ma kolin suveks välja, kui pere siia tuleb, seni hoian raha kokku ja elan ühikas. Ma olen sisuliselt tasuta sees ja seda tuleb maksimaalselt „lüpsta”, kuni saab.


Aga töötajad on seal eri rahvustest?


T. S.: Jah, meie firma laieneb kiirelt ja on hakanud välismaalastele rõhku panema. Nad tahavad laiemaks minna, kui Jaapan seda lubab, ja on vaja teistsugust mõtteviisi sisse tuua. Üldiselt kõik, keda praegu võetakse, on mingi tähtsa asjaga hakkama saanud. Need mehed on siis kõik koos tööle pandud ja eks sellest peab midagi võimsat välja tulema. Minu meelest täiesti tark tegu.


Mida te seal siis teete?


T. S.: Minu praegused tegevused on tehniliselt liiga keerulised, et neid lahti seletama hakata. Programmeerin. Teen mingeid prototüüpe mingitest vidinatest, mida me võiks edasi arendada, aga sisuliselt alles otsitakse seda Nokiat, mida me tegema hakkame.


Kui palju inimesi seal koos on?


T. S.: Firmas on 200 inimese ringis ja meil on korrusel koos umbes 50 inimest. On üks suur ruum.


Eestist olete seal ainus?


T. S.: Jah. Üks soomlane on, kaks prantslast, üks türklane, üks mehhiklane, üks ukrainlane, üks usbekk, kes mulle kohe meenuvad.


Nii et olete ise ka nagu Baruto („baruto” tähendab jaapani keeles baltlast, jaapani keeles „L”-tähte pole ja „R” hääldub osal juhtudel nagu „L” – toim)?


T. S.: Ma olen mõõdult suurem kui keegi teine. See mulje on neil küll, et me kõik oleme nagu Barutod vist. Baruto on siin väga kuulus. Eestiga seostubki ainult kaks asja: Skype ja Baruto.


Milles see kuulsus väljendub?


T. S.: Juuksur küsis, et kust pärit olen. Ütlesin, et Eestist. Seepeale too kohe: „Baruto?”


Sumo turniiride ajal oli telerist palju Eesti-teemalisi saateid ka, nad avastasid seda enda jaoks, kuna oli uus kangelane tekkinud. Yokozuna on selline positsioon nende rahvusspordis, et seal on vahel null meest, vahest mitu. Hetkel on ainult üks – Hakuho. Ja Baruto on põhipretendent olemaks teine Yokozuna. Sumo on midagi sellist nagu ameeriklastele see pallimäng kurikatega ja kui sa oled üks kahest parimast mehest, siis …


… siis oled selline mees, nagu Eestis Veerpalu umbes?


T. S.: Veerpalu on vist väiksem. Meil on palju suuskadel tippu jõudnud. Ei tohi ka unustada, et Jaapani rahvaarv on üle 100 miljoni, nende hulgas tipus olla on midagi palju enamat.


Kas makstakse hästi?


T. S.: Ei midagi erilist ja raha pärast poleks ma ka tulnud. Ma tulin, kuna ilmselgelt on see firma piisavalt crazy.

Lisa kommentaar

AS Võru Teataja ei vastuta kommentaaride sisu ja õigsuse eest. Toimetusel on õigus kustutada kommentaare, mis on teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu, kutsuvad üles ebaseaduslikule tegevusele vms.

Turvakood
Värskenda

Küsitlus

Kuidas läheb?

Viimased uudised

Võru

 • 1 Mar 2015

  Partly Cloudy 6°C 1°C

 • 2 Mar 2015

  Showers 4°C 1°C

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
Prev Next
Tudengid kiidavad Väimela kooli rakenduslikku kõrgharidust – paraku tõmbasid poliitikud sellele kriipsu peale

28-02-2015

Tudengid kiidavad Väimela kooli rakenduslikku kõrgharidust – paraku tõmbasid pol…

RAKENDUSKÕRGHARIDUSE KADUMINE • Aasta pärast lõpetavad Väimelas asuva Võrumaa kutsehariduskeskuse viimased tudengid, kes saavad seal rakendusliku kõrghariduse. Sellega pannakse punkt Väimelas 15 aastat kestnud ja häid tulemusi andnud rakendusliku kõrghariduse ajajärgule. Kümmekond aastat tagasi viis Vabariigi Valitsus Võrumaa kutsehariduskeskusse rakenduslikku kõrgharidust andvate...

Põllumajandusminister andis raha puidutöötlemise keskusele

28-02-2015

Põllumajandusminister andis raha puidutöötlemise keskusele

Sotsiaaldemokraadist põllumajandusminister Ivari Padar eraldas Võrumaa Omavalitsuste Liidule erandlikult 75 000 eurot, liit kasutab raha kutsehariduskeskuse juurde rajatava puidutöötlemiskeskuse edendamiseks, kirjutas Postimees. Samas piirkonnas kandideerib Padar ka valimistel. Sellisest põllumajandusministeeriumi eraldisest pole juttu ei riigieelarve seletuskirjas ega ka riigikogulaste jagatava niinimetatud...

Maanteeamet soovitab rehvivahetusega oodata

28-02-2015

Maanteeamet soovitab rehvivahetusega oodata

Eestis tohib pühapäevast sõita suverehvidega, aga maanteeamet ei soovita rehvivahetusega kiirustada, sest siinse muutliku ilma tõttu võib teedel esineda jätkuvalt libedust, mis muudab suverehvidega autosõidu väga ohtlikuks. Talverehvide kasutamine Eestis kohustuslik 1. detsembrist 1. märtsini. Naastrehvidega sõitmine on lubatud alates 15...

Politsei suunab patrullid valimisjaoskondade piirkonda

28-02-2015

Politsei suunab patrullid valimisjaoskondade piirkonda

Politsei suunab pühapäeval politseipatrullide tähelepanu valimisjaoskondade piirkondades toimuvale. Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Tuuli Härsoni sõnul on valimiste päeval politsei patrullmarsruudid tavapärasest erinevad ning politsei peamine ülesanne on tagada avalik kord hääletuskohtade läheduses. "Kindlasti on patrullmarsruutides sees suurema koormusega jaoskonnad ning sidet...

Pedaalid segi ajanud autojuht põhjustas inimkannatanuga õnnetuse

27-02-2015

Pedaalid segi ajanud autojuht põhjustas inimkannatanuga õnnetuse

Autojuht ajas neljapäeval Võrus segi piduri- ja gaasipedaali, sõitis otsa parkivale autole, mis omakorda paiskus otsa selle taga seisnud inimesele. Kell 17.17 oli õnnetus Kooli tänava Maxima parklas, kus 63-aastane Helju ajas segi Volkswagen Golfi piduri ja gaasipedaali ning sõitis otsa...

Praegune valitsus jätkab tööd kuni uue valitsuse ametisse nimetamiseni

27-02-2015

Praegune valitsus jätkab tööd kuni uue valitsuse ametisse nimetamiseni

Vastavalt seadusele jätkab praegune valitsus riigikogu valimiste järel oma tegevust ajani, mil uus valitsus on ametisse astunud. Vältimatu vajaduseta hoidub tagasiastunud valitsus põhimõtteliste või riigieelarvekulusid suurendavate otsuste tegemisest. Valitsus astub tagasi riigikogu uue koosseisu esimesel istungil. Presidendil on alates valitsuse tagasiastumisest aega...

MTA: maksukuritegevus omandab järjest rahvusvahelisemat mõõdet

26-02-2015

MTA: maksukuritegevus omandab järjest rahvusvahelisemat mõõdet

Maksu- ja tolliameti (MTA) hinnangul on maksukuritegude paljastamisel üha enam probleeme kuritegevuse rahvusvahelistumisega. Kuritegevuse piiriülesus on kasvav probleem, Eestis uuritud rahvusvahelised maksukuriteod ei lähtu enam lähiriikidest Lätist või Leedust, vaid see on jõudnud kaugemale, näiteks Suurbritanniasse, Kreekasse, Tšehhi, Poola ja Slovakkiasse...

Keskmine palk kasvas neljandas kvartalis 5,3 protsenti 1039 euroni

26-02-2015

Keskmine palk kasvas neljandas kvartalis 5,3 protsenti 1039 euroni

Keskmine brutokuupalk oli 2014. aasta neljandas kvartalis 1039 eurot ja tõusis eelneva aasta sama perioodiga võrreldes 5,3 protsenti; keskmine brutopalk oli oktoobris 1024 eurot, novembris 1021 eurot ja detsembris 1068 eurot. Võrreldes 2013. aasta sama kvartaliga oli keskmise brutokuupalga tõus neljandas...

Esmast juhiluba saab nüüdsest vahetada maanteeameti e-teeninduses

26-02-2015

Esmast juhiluba saab nüüdsest vahetada maanteeameti e-teeninduses

Maanteeameti e-teeninduses saab sellest nädalast vahetada ka esmast juhiluba ja seal on riigilõiv 20 eurot olles 20 protsenti soodsam kui liiklusregistri büroos. Esmast juhiluba saab vahetada isik, kelle juhiloa kehtivuse lõpuni on jäänud mitte rohkem kui üks kuu ning kes on...

Looduskaitsjad tahavad peatada Mõniste suurkaevanduste rajamise

26-02-2015

Looduskaitsjad tahavad peatada Mõniste suurkaevanduste rajamise

AVALIK ARUTELU • Eesti Looduskaitse Seltsi Varstu osakond esitas veebruari algul keskkonnaministeeriumile taotluse laiendada Mõniste valla Peetri jõe maastikukaitseala seniselt 497 hektarilt 1200 hektarini, et välistada Kalkahju ja Naha dolokivikarjääride rajamist sellele alale, andis läinud kolmapäeval Mõniste rahvamajas toimunud avalikul arutelul...

Päkapiku lasteaed tähistas 45. aastapäeva rongkäiguga

26-02-2015

Päkapiku lasteaed tähistas 45. aastapäeva rongkäiguga

SÜNNIPÄEV • Päkapiku lasteaed tähistas eile 45. aastapäeva päkapikkude rongkäiguga läbi Võru kesklinna. Rongkäik sai alguse lasteaia juurest Vabaduse tänaval, sealt edasi jalutati mööda kõnniteed Kreutzwaldi tänavale, siis mindi Katariina alleele ja edasi Kesklinna parki, kus toimus pidulik rivistus. Sünnipäevaüritused algasid juba...

Parimad riigikogulased olid Tarmo Tamm ja Meelis Mälberg

26-02-2015

Parimad riigikogulased olid Tarmo Tamm ja Meelis Mälberg

KOKKUVÕTE • Tagasipilk nelja aasta vastustele näitab, et kõige tublimad riigikogulastele esitatud küsimustele vastajad on olnud Tarmo Tamm Keskerakonnast, kes on vastanud kõikidele küsimustele, ja Meelis Mälberg Reformierakonnast, kel on meelest läinud vastata vaid ühel korral. Kuidas kõik alguse sai 19. veebruaril...

Mõniste kaevanduste tulevik jätkuvalt selguseta

26-02-2015

Mõniste kaevanduste tulevik jätkuvalt selguseta

Pärast läinudkolmapäevast avalikku arutelu Mõniste rahvamajas on Karisöödi küla kaevanduste saatus endiselt lahti, sest kohalikele elanikele pole suudetud ära põhjendada kaevanduse rajamise vajadust. Karisöödi külla Peetri jõe äärde seni puutumata looduskaunistele maatükkidele soovitakse rajada Eesti mõistes väga suur, kokku ligi 140...

Maavanem Andres Kõiv: „Võrumaalased, tänan teid kõiki ja igaüht eraldi!”

26-02-2015

Maavanem Andres Kõiv: „Võrumaalased, tänan teid kõiki ja igaüht eraldi!”

RIIGI SÜNNIPÄEV • Riigi 97. sünniaastapäeval oli Kandles maavanem Andres Kõivu, omavalitsuste liidu esimehe Mailis Kogeri, Võru linnapea Anti Allase ja volikogu esimehe Anneli Oti vastuvõtt, kus osales kokku umbes 800 inimest. Maavanem Andres Kõiv ütles oma kõne lõpus, et tänab kõiki...

Mõniste inimesed ootavad pikisilmi rahvamaja valmimist

26-02-2015

Mõniste inimesed ootavad pikisilmi rahvamaja valmimist

AJALUGU Neljapäev, 28. veebruar 2008 EHITUS • Mõniste rahvamajas jätkuvad rekonstrueerimistööd, 15. maiks peaks maja valmis saama. Hoone rekonstrueeritakse mullu juulis alustatud tööde käigus täielikult. Saal ehitatakse ümber nii, et seda saab kasutada nii sportlikuks kui ka kultuuriliseks tegevuseks. Hoonesse on planeeritud...

E-hääle andnute arv tõusis üle 175 000

25-02-2015

E-hääle andnute arv tõusis üle 175 000

Kolmapäeva õhtul lõppenud riigikogu valimiste e-hääletusel andis oma hääle üle 175 000 inimese. Elektrooniline hääletamine aadressil www.valimised.ee lõppes kolmapäeval kell 18, vabariigi valimiskomisjoni andmetel oli kella 17.55 ajaks e-valimistel hääle andnud 175 885 inimest. E-hääletanute lõplik arv selgub hiljemalt 18.30. Kolmapäeval oli...

Tulumaksutagastus 40 000 inimesele lükkub päeva võrra edasi

25-02-2015

Tulumaksutagastus 40 000 inimesele lükkub päeva võrra edasi

Maksu- ja tolliamet (MTA) otsustas lükata tulumaksutagastuse 40 000 inimesele summas 9,6 miljonit eurot päeva võrra edasi, kuna teisipäeval oli vaba päev. "Need 40 000 inimest, kellele on tehtud maksu tagastamise otsus 23. veebruari kuupäevaga, saavad raha tagasi 26. veebruaril, kuna...

Riik tellib uuringu noorte seksuaalse väärkohtlemise leviku kohta

25-02-2015

Riik tellib uuringu noorte seksuaalse väärkohtlemise leviku kohta

Justiitsministeerium kuulutas välja riigihanke, et leida läbiviija uuringule, mis käsitleb laste ja noorte seksuaalse väärkohtlemise levikut Eestis. Tellitava uuringu eesmärk on ülevaate saamine alla 19-aastaste laste ja noorte seksuaalse väärkohtlemise leviku kohta Eestis, millised on väärkohtlemisega seotud riski- ja kaitsetegurid ning...

Riigikogu valimistel on eelhääletanud 24 protsenti valijaist

25-02-2015

Riigikogu valimistel on eelhääletanud 24 protsenti valijaist

Riigikogu valimistel oli teisipäeval kella 20 seisuga oma hääle andnud 215 334 valijat, mis moodustab 24 protsenti valijate üldarvust; elektrooniliselt on antud 138 094  häält, jaoskondades 77 240  häält, teatas valimiskomisjon. Nelja aasta eest toimunud riigikogu valimistel oli sama ajaga oma...

Rõuge vabadussõja samba juurde asetati pärjad

24-02-2015

Rõuge vabadussõja samba juurde asetati pärjad

Ilusat vaba riigi sünnipäeva, armsad eestimaalased! Täna mõtleme nendele, kes meie vabaduse eest oma elu on andnud ning soovime, et meil ega meie järglastel ei tuleks kunagi midagi sellist üle elada. Naudime oma pidupäeva. Mõtleme, räägime, teeme ja kirjutame ainult head ning...

Vabariigi aastapäeval mälestati Vabadussõjas hukkunuid

24-02-2015

Vabariigi aastapäeval mälestati Vabadussõjas hukkunuid

Täna ennelõunal, Eesti Vabariigi 97. aastapäeval, asetasid linnapea Anti Allas ja linnavolikogu esimees Anneli Ott Võru kalmistul pärja vabadussõjas hukkunutele. Maavanem Andres Kõivu kõnega alanud mälestustseremoonial osalesid Kaitseliidu Võrumaa maleva, Memento Võrumaa Ühenduse, kodutütarde ja noorkotkaste ning Naiskodukaitse esindajad, samuti...

Tänavu on Eestis HIV diagnoositud 54 inimesel

24-02-2015

Tänavu on Eestis HIV diagnoositud 54 inimesel

Möödunud nädala reede seisuga on Eestis tänavu HIV diagnoositud juba 54 inimesel. Käesoleval aastal on HI-viirus diagnoositud 28 inimesel Tallinnas, 14 inimesel Narvas, kaheksal inimesel Ida-Virumaal, kolmel inimesel Tartumaal ja ühel Harjumaal, selgub terviseameti statistikast. Aids on tänavu diagnoositud ühel inimesel. Jaanuaris...

Võru linna tänavad: varsti pole enam, mida hooldada

24-02-2015

Võru linna tänavad: varsti pole enam, mida hooldada

AJALUGU Teisipäev, 26. veebruar 2008 Sool kiirendab teede lagunemist TÄNAVAD • Võru linna sõiduteede talihoolduses neljandat talve kasutatav sool on kiirendanud vana asfaltkattega tänavate lagunemist, leiab abilinnapea Jüri Johanson. Soola kasutamisest saaks loobuda, kui sõiduteed oleksid siledamad. „See, mis meil praegu toimub, on...

Ilves on saanud õnnitlusi nii Obamalt kui ka Xi Jinpingilt ja Putinilt

24-02-2015

Ilves on saanud õnnitlusi nii Obamalt kui ka Xi Jinpingilt ja Putinilt

President Toomas Hendrik Ilves on saanud Eesti iseseisvuspäeva puhul õnnitlusi paljudest välisriikidest, teiste hulgas on oma õnnitluse saatnud USA riigipea Barack Obama, Venemaa president Vladmir Putin ja Hiina president Xi Jinping. Saksamaa liidupresident Joachim Gauck viitas Eesti-Saksa vahelisele usaldusele ning riikide...

Politsei tabas ööpäeva jooksul 12 joobes juhti

24-02-2015

Politsei tabas ööpäeva jooksul 12 joobes juhti

Politsei tabas möödunud ööpäeva jooksul Eesti eri paigus 12 joobes sõidukijuhti. Korrakaitsjad tuvastasid ühel juhil narko- ning ülejäänutel alkoholijoobe tunnused, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile. Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2-1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada...

Linnapea Anti Allase ja volikogu esimehe Anneli Oti vastuvõtt Kandles 23. veebruaril

24-02-2015

Linnapea Anti Allase ja volikogu esimehe Anneli Oti vastuvõtt Kandles 23. veebru…

VABARIIK 97 > Esmaspäeva, 23. veebruari 2015.a.  õhtul oli Kandles Võru linnapea Anti Allase ja volikogu esimehe Anneli Oti vastuvõtt, kus austati linna silmapaistvamaid inimesi ja tunnustati nende kordasaatmisi.   Rahvaküsitluse (osales 134 inimest) tulemusena pälvis tiitli „Võro liina tego 2014" Meiela...

Putin õnnitles Ilvest Eesti Vabariigi aastapäeva puhul

23-02-2015

Putin õnnitles Ilvest Eesti Vabariigi aastapäeva puhul

Venemaa president Vladimir Putin õnnitles Eesti riigipead Toomas Hendrik Ilvest Eesti Vabariigi aastapäeva puhul. „Venemaa president V. V. Putin õnnitles Eesti Vabariigi president T. H. Ilvest iseseisvuspäeva puhul ja soovis paljurahvuselisele Eestile õitsengut,“ vahendas Vene saatkond oma Twitteri kontol.  

Tänavusest hundilimiidist kolmandik on küttimata

23-02-2015

Tänavusest hundilimiidist kolmandik on küttimata

Tänavune hundijahi hooaeg saab nädala pärast koos veebruarikuuga läbi, kuid jahimeestel oli selle nädala seisuga laskmata veel 18 hunti lubatud 55-st. Nii keskkonnaagentuuri ulukiseire osakonna juhataja Peep Männil kui keskkonnaameti jahinduse peaspetsialist Jaan Ärmus kinnitasid BNS-ile, et veebruari lõpuks küttimata hundid...

E-hääle andnute arv tõusis üle 100 000

23-02-2015

E-hääle andnute arv tõusis üle 100 000

Riigikogu valimiste e-hääletusel on esmaspäeva hommikuse seisuga oma hääle andnud 100 740 inimest. Elektrooniliselt saab hääletada aadressil www.valimised.ee kuni 25. veebruari kella 18-ni. Soovi korral võib interneti teel antud häält muuta, hääletades nimetatud ajavahemikul uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise päevadel 19.-25. veebruarini...

Politsei tabas ööpäeva jooksul ühe narko- ja 27 alkoholijoobes juhti

22-02-2015

Politsei tabas ööpäeva jooksul ühe narko- ja 27 alkoholijoobes juhti

Politsei tabas möödunud ööpäeva jooksul Eesti eri paigus 28 sõidukijuhti, kellest ühel olid narko - ja ülejäänutel alkoholijoobetunnused. Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2-1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahviga, arestiga kuni 30...

Maakonnad saavad konkurentsivõime tugevdamiseks pea 135 miljonit eurot

22-02-2015

Maakonnad saavad konkurentsivõime tugevdamiseks pea 135 miljonit eurot

Siseminister Hanno Pevkur allkirjastas käskkirja, millega pannakse paika piirkondade konkurentsivõime tugevdamiseks jagatava ligi 135 miljoni eurose toetuse maakondlik jaotus. Aastani 2020 saavad Eesti maakonnad Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu 134,8 miljonit eurot toetust töökohtade loomiseks ning teenuste ja töökohtade kättesaadavuse parandamiseks väljaspool...

Võrumaa talveralli võitsid Sander Pärn ja James Morgan

21-02-2015

Võrumaa talveralli võitsid Sander Pärn ja James Morgan

Täna sõideti EAL autoralli Eesti meistrivõistluste teine etapp Võrumaa talveralli. Kaheksast kiiruskatsest koosnenud ralli sõideti heitlikule ilmale vaatamata, korralikes talvetingimustes. Ralli võitsid Sander Pärn ja James Morgan MM-Motorsport meeskonna Ford Fiesta R5 masinal. Möödunud aastal just Võru talverallil oma koostööd alustanud Sander...