Menu

AJALUGU Rehvid lebavad teel seadusevastaselt

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Vanad rehvid on Koreli tänava äärde paigutatud seadusevastaselt.

AJALUGU Neljapäev, 27. märts 2008 Võrumaa Teataja

Võrus Koreli põiktänavas elav linnakodanik on asetanud tänavale autorehvid, et takistada korrusmaja elanikel oma majast teisele poole teed autode parkimist. Selline teguviis on vastuolus teeseadusega.

„Need kummid ei tohi seal tänaval olla,” lausus Võru linnavalitsuse järelevalveinspektor Terje Moisto. „Me võtame selles suhtes midagi ette.”

Võrumaa Teatajal ei õnnestunud rikkujaga kontakti saada. Tühjana seisva vastasmaja omanik Henni Nassar, kelle tänavapoolel rehvid asuvad, ütles ka, et tema peab teel lebavaid rehve imelikuks. Alguses olevat neid seal üks olnud, nüüd aga on juba viis.

Nassar pakkus, et tee äärde parkivad autod segavad ilmselt hoovi sissekeeramist. Nii Nassar kui ka kõrvalmaja elanik ütlesid, et neid autode parkimine tä- navale ei häiri.

Kõne all olev tänav on linnamaa ja peab olema prü- gist puhas. Kuna parkimist ja peatumist keelavad liiklusmärgid puuduvad, võib igaüks seal autot parkida.

Võru liiklusjärelevalvegrupi komissar Andrus Golberg soovitas majaomanikul, keda parkivad autod häirivad, linnavalitsusele avalduse teha, et autosid seaduslikult ehk liiklusmärgi abiga eemal hoida.

Linnavalitsusest öeldi, et linnakodanik peaks avalduse tegema liikluskomisjonile ja kui komisjon leiab, et soov on põhjendatud, pannakse märk üles.

Linnavalitsuse linnahoolduse vanem spetsialist Risto Aim lisas, et kui parkimist keelav liiklusmärk üles pannakse, ei tohi tänaval parkida enam mitte keegi. See puudutab ka majaomanikke ennast ja nende külalisi.

15 PÄEVA ENIMLOETUD