Menu

AJALUGU Stiilses kodus on parajalt asju ja avarust

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Stiilne eramu Tamula ääres. Egrit Viitkin ehitas maja oma perele, aga selle väärtusi on märganud teisedki.

Laupäev, 17. oktoober 2009 Võrumaa Teataja

KODU ❯ Ajakirja Kodu ja Aed tänavusel konkursil „Kodu kauniks!” jäi žüriile kõige stiilsema koduna silma Võrus Võlsi teel asuv tavapärasest erineva välis- ja ka siseilmega eramu.

Maja on kavandanud noor arhitekt Lauri Nõmme. Tellijad Egrit ja Kadi Viitkin kujutasid oma koduna ette midagi igapäevasest erinevat ja see andis arhitektile julguse mõtetel lennata lasta.

Egrit Viitkin ütles, et nad usaldasid arhitekti algusest lõpuni. Koostöös ei tekkinud hetke — mis polegi nii harv —, et tellija astub poole pealt arhitekti asemele. „Meil jätkus kannatlikkust näha lõpptulemust, me ei lasknud end vaheüllatustest häirida,” lausus ta.

Arhitekt on läbi mõelnud ka välisvalgustuse ja eramu ümbruse teed. Tema jooniste järgi on valminud ja valitud sisutuselemendid kappidest valgustiteni.

Sisekujundus mõjub ühtaegu aegumatult ja modernselt. Põhjuseks on ilmselt see, et kasutatud on selgeid vorme ja loomulikke toone. „Maja teevad ikka kujunduselemendid. Need peavad olema nii head, et ei pea enam värvidega rikkuma,” ütles Egrit Viitkin.

Uudse-moodsa nüansi annab see, et majas on väga vähe täisnurki.

Kui maja asukohaks on Tamula kallas, siis ei saa jätta kasutamata võimalust veekogu elamisega integreerida. Elutoa klaassein avab järvele uhke vaate. Õhtuti üle vee kumavat linna panoraami pole pererahvas senini imetlemast väsinud.

Suurte klaaspindade jahedust aitavad meie kliimas kompenseerida nende ette põrandasse paigaldatud küttekonvektorid.

Maja ehitust alustati 2006. aastal ja järgmise aasta detsembris kolis pere elamusse sisse. Arhitekti lennukad lahendused on nüüdseks ka päriselus järele proovitud ja Egrit Viitkini sõnul pole tekkinud mõtet, et midagi tulnuks teisiti teha. Kolmele poolkorrusele jagatud ruumides on avarust, aga kõik see on kasutuses: pole mõttetuid, ebafunktsionaalseid pindu.

„Atmosfäär on maksimaalne. Kui kodust lähed, siis mõtled ikka, millal saad tagasi tulla,” sõnas Egrit Viitkin.

Kommentaarid   

0 #1 Guest 2018-10-24 23:40
Kui varastad on see vargus, varastad palju on see äritegevus, varastad rahvalt on see poliitika...
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD