Menu

Päevaga said liikluses vigastada kokku viis inimest

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Võrumaa Teataja

Eesti eri paigus juhtus pühapäeval kaks rasket liiklusõnnetust, milles said kokku vigastada viis inimest, kusjuures ühe avarii põhjustaja oli purjus juht

Esimene õnnetus juhtus kella 13.43 paiku Võrumaal Antsu külas Kobela-Antsu maantee esimesel kilomeetril, kus 31-aastane mees sõitis Volkswagen CC-ga paremkurvis vasakule teelt välja kraavi. Sõiduki juht ja temaga koos sõitnud 26-aastane naine sai vigastada ning kiirabi viis Tartu Ülikooli Kliinikumi, teatas siseministeerium BNS-ile.

Teine õnnetus juhtus kella 17.25 ajal Tallinnas Kalaranna teel, kus 24-aastane alkoholijoobes juhtimisõiguseta mees sõitis BMW 525D-ga vastu parempoolset äärekivi, mistõttu kaotas juht kontrolli sõiduki üle ja see paiskus vasakule teelt välja vastu tänavavalgustusposti. Juht ja sõidukis viibinud 18- ja 20-aastane naine said vigastada ja kiirabi viis nad Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Politsei tabas ööpäevaga 23 joobes sõidukijuhti

Politsei tabas möödunud ööpäeval Eesti eri paigus 24 joobes juhti.

Kolm juhti olid esialgsetel andmetel uimasteid tarvitanud ning ülejäänud 21 olid rooli istunud alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas siseministeerium BNS-ile.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahviga või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

15 PÄEVA ENIMLOETUD