Menu

Lõuna päästekeskus 11.-12. juuni

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

11. juunil kella 14.17 ajal põles Põltsamaa vallas Pauastvere külas 200 ruutmeetrisel alal kuluhein ning prahihunnikud.

Jõgevamaa

11. juunil kella 14.17 ajal põles Põltsamaa vallas Pauastvere külas 200 ruutmeetrisel alal kuluhein ning prahihunnikud.  Päästjad kustutasid tulekahju enne suuremat levikut. Päästetöö juhi andmetel olevat alal varem prahti põletatud ning põleng võis sellest alguse saadagi. Juhime tähelepanu, et kuivas looduses on praegu tule tegemine äärmiselt tuleohtlik ning sellest tuleks hoiduda. Metsas on kehtival suure tuleohuga ajal keelatud lõkkepõletamine, grillimine ja suitsetamine täielikult (pilt manuses).

Tartumaa

11. juunil kella 11.20 ajal teatati, et Tartus Aardla tn tilgub seisva auto paagist kütust. Päästjate saabumise ajaks oli lekkiv auto lahkunud. Ruutmeetrisele alale ulatuv reostus kaeti absorbentainega.

Kella 11.51 ajal põles Kambja vallas Uhti külas metsatukas 300 ruutmeetrit turbapinnast, mille päästjad nelja tonni veega kustutasid. Põlengualalt leiti kohti, kus oli varasemalt tuld tehtud. Seega võis põlengu põhjustada lõkkepõletamine. Kehtival suure tuleohuga ajal on metsas lõkkepõletamine, grillimine ja suitsetamine keelatud.

Päästjad kustutasid Peipisääre vallas 3,7 hektarile levinud raiesmikupõlengu

Kella 15.02 ajal teatati, et Peipsiääre vallas Perametsa külas tuleb metsast suitsu. Päästjad selgitasid, et süttinud oli raiesmikule jäänud oksapraht, kännud, pinnas ning väiksed puud. 3,7 hektarile levinud tulekahju kustutati ligi kolme tunniga. Põlengu kustutamiseks kulus üle 70 tonni vett.

12. juunil kell 3.46 teatati, et Tartus Kalda teel põleb sõiduauto Volvo. Päästjate saabumise ajaks oli tules salong ning leek ulatus tagumisest aknast välja. Tulekahju lõplik kustutamine võttis alla poole tunni. Sõiduki omanikuga võttis ühendust politsei.

Valgamaa

11. juunil kell 14.17 teatati, et Taheva vallas Koikküla külas on Koikküla-Sabra 1. kilomeetril elektriliinidel murdunud puu. Päästjad said ilma elektrikute abita puu kätte nii, et liinid ei purunenud.

Võrumaa

11. juunil kella 9.21 süttis Võru vallas Jantra külas lõkkest turbapinnas, mida mööda tuli levis ka kahele heinapallile. Päästjate abiga kustutati tulekahju ligi poole tunniga. Lõket olid põletanud vanemad inimesed, kes ei osanud tule levikut ette näha. Meeldetuletuseks, et enne tule süütamist tuleb lõkkease põlevmaterjalist ja süttida võivast pinnasest puhastada ning ümbritseda mittesüttiva pinnasega – kruusa, liiva või mullaga. Turbasel pinnasel lõket teha ei tohi.

Kella 11.01 ajal süttis Võrus Jüri tn asuva linnavalitsuse hoovis prügikonteineris praht. Päästjad takistasid tule leviku konteineri kõrvale pargitud autole ning kustutasid tulekahju kella 11.17. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis põlengu põhjustada konteinerisse visatud kustutamata suitsukoni.

Kuiva metsaaluse süütasid bensiinigeneraatori kuumenenud osad

Kella 22.09 ajal teatati, et Setomaa vallas Kolodavitsa külas põleb metsaalune. Päästjate saabumise ajaks oli tulekahju levinud 20 ruutmeetrile ja päästjad kustutasid selle kiirelt. Pinnase olid süüdanud metsa all tegutseva liblikapüüdja mehe käivitatud bensiinigeneraatori kuumenenud osad.

Lõuna-Eesti pommigrupp

11. juunil tegid demineerijad kahjutuks Tartu maakonnas Tartu vallas Piirissaarelt leitud käsigranaat F1.

15 PÄEVA ENIMLOETUD