Menu

Mikser ÜROs: rahvusvaheline õigus peab olema nurgakiviks rahu ja julgeoleku tagamisel

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Välisminister Sven Mikser

Välisminister Sven Mikser osales eile, 17. mail New Yorgis ÜRO julgeolekunõukogu avatud debatil, mis keskendus rahvusvahelise õiguse rollile rahu ja julgeoleku tagamisel. Debatti juhtis Poola president Andrzej Duda.

„ÜRO Julgeolekunõukogu roll rahu ja julgeoleku tagamisel on olnud ainulaadne ja asendamatu. Tänapäeva muutunud maailmas peab julgeolekunõukogu suutma adekvaatselt reageerida kriisidele, mis on komplekssed, riikide ülesed ja mitmetahulised,“ ütles välisminister oma sõnavõtus. Mikser rõhutas, et kriiside lahendamisel peab ÜRO jääma rahvusvahelises õiguses sätestatu juurde ning iga riik peab sellele kaasa aitama.

„Rahvusvaheline õigus on meie jaoks eksistentsiaalse olemusega ning see peab olema nurgakiviks rahu ja julgeoleku tagamisel maailmas. Oleme valmis selle eest seisma,“ sõnas Mikser. „On kahetsusväärne, et reeglitel põhinevat maailmakorda seatakse kahtluse alla. Seda olulisem on julgeolekunõukogu roll rahvusvahelise õiguse eest seisjana,“ lisas ta. Välisministri sõnul vajab ka rahvusvaheline kriminaalõigus suuremat poliitilist toetust ja selleks peaks julgeolekunõukogu ja Rahvusvahelise Kriminaalkohtu koostöö olema tõhusam.   

Mikser viitas samuti uute tehnoloogiate kasutamisele tänapäeva kriisides. „Eesti on seisukohal, et rahvusvahelist õigust tuleb kohandada ka kübervahendite kasutamisele juhul kui nad ohustavad rahu ja julgeolekut,“ rõhutas Mikser.

Välisminister kohtus New Yorgis ka ÜRO poliitikaosakonna uue juhi Rosemary A. DiCarloga, kellega arutati viimaseid arengud Gazas ning ühtlasi ka Süürias ja Ukrainas toimuvat. Eesti on alates eelmisest aastast ÜRO poliitikaosakonna üks toetajatest.  

Kommentaarid  

0 #1 usssss 2018-05-18 14:08
täpselt täpselt vöru risti paganad me oleme veel eroopa osa kus on inimöigused kuulu järgi pidavat teil plaanis olema järgmine soolte sygavuste uurimine puurimine sm mängud,ebaseadu slik vabaduse vött kellelegi völgade kätte mängimine aga seekord on mängus mittu juriidiliselt täpselt 47 toru turvamas seniks päikest :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #2 usssss 2018-05-18 14:12
ja veel ega kuntslikult tekkitatud völad pole ununenud ,isegi maha maetud könnib veel ringi 8)
Tsiteeri | ebasobiv
0 #3 usssss 2018-05-18 14:26
kui uskuda luureagentuurid e inimesi siis usu hullud viivat siit poolt oma oinakstehtud inimesi kuhugi välismaa vösavahele ,seda ilma häbita päikest :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #4 Perenaine 2018-05-20 10:56
Normaalses köögis on mikseri asemel ammu blender.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD