Menu

Kus hoida säästetud raha, kuni seda tarvis läheb?

  • Kirjutas Kati Voomets, Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse juht

Võrumaa Teataja

Alusta eesmärgist

Selleks, et leida endale sobivaim lahendus, tuleb esmalt välja selgitada oma säästmise eesmärk. Kas säästad selleks, et tagada perele turvatunne läbi säästupuhvri, osta viie aasta pärast auto või hoopis selleks, et pensionipõlves hästi elada? Kui eesmärgid paigas, proovi leida vastused ka järgmistele küsimustele:

Kas soovid kindlust või oled valmis riskima?

Kuna tulu teenimine on alati seotud riskidega, siis tuleb selgeks teha, millist riski oled valmis võtma. Soov teenida kõrgemat tulu eeldab ka kõrgemat riskivalmidust. 

Kas raha on vaja nüüd või hiljem?

Küsi endalt, kas soovid rahasummat kasvatada või teenida igakuiselt lisatulu? Või soovid end hoopis ootamatuste eest kaitsta? Kas plaanid suuremat väljaminekut, näiteks korteri ostu? Või tahad säästa pensionipõlveks?

Millises mahus soovid investeerida?

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

0 #1 usssss 2018-09-22 12:38
igal juhul mitte vörus :lol: kohe nagu hais ninas vöid oma kodus sandiks jäeda siis näed oma tutvusi oma väidedavaid vömme oma väidedavaid turvamehi töestatult läbi medikamentide 8)
Tsiteeri | ebasobiv
0 #2 usssss 2018-09-22 12:48
küll pressitakse jöuga sugulaseks ,ema kupeldas tütart mehele :lol: inimest mürgitatud lohistati siia sinna mööda sovhoosi ääretut muidugi teatavad vöiksid endale silma laserkirurgijat teha :lol: tee omadel ja vöörastel vahet jobski kari.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #3 usssss 2018-09-22 12:52
kui kaitsevägi hakkab määgima ,et sa millegi eest ei seisa siis uustulnukate eest ma seisan kell aju saab aru kuhu tüürin :lol: elagu ettevötjad :lol: seniks päikest
Tsiteeri | ebasobiv
0 #4 usssss 2018-09-22 13:01
kui ausalt investi peale jutt läks siis minuarust on siin teiste arvelt banditismiga rikkaks saanud mittu vömmi ametniku kui nad muidugi siin enam on :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #5 usssss 2018-09-22 13:16
siin kandi soovitan nendest pühajobskitest eemal hoida kui ei anta lendavad marodöörid kohe selga see on nigu aamen kirikus käe kiri on tavalistele inimestele sokeeriv eesti krimiajaloos esikohtade vääriline sektantlik pask :lol: seniks päikest messijased :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #6 usssss 2018-09-22 13:21
enamik kadunuid on nende teela kogu püha töde taaveti tähe all :lol: :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #7 usssss 2018-09-22 15:19
ah jah ja veel kui teil investiad ei ole lapsi siis nii mönigi politsei onu vöib teile mängida onu siin vörus vöi naist :lol: peaasi ,et raha voogudele ligi pääs oleks ;-) küsimus paljudel on pealetükivalt seda tehtud ;-) ?
Tsiteeri | ebasobiv
0 #8 usssss 2018-09-22 15:23
ja veel kui nad leiavad teie hariduses puudujääke hakkab hulluks tembeldamine aa ka mina olen suurem sugulane minul on öigus nii,et arvestage eheda tsirkusega :lol: vöivad ka teid kokku keeta 8)
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #9 Tõnisson 2018-09-23 19:04
mis on see püksis ja põlegi teist midagi
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD