Menu

Grippi ja viirustesse haigestumise kõrgperiood on käes

  • Kirjutas Liana Allas

 Foto on illustratiivne Lõuna-Eesti haigla FOTO: Aigar Nagel

TERVIS Terviseameti kommunikatsiooninõuniku Iiris Saluri andmetel pöördus selle aasta üheksandal nädalal ehk perioodil 26. veebruarist 4. märtsini ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 7493 inimest, neist 42 protsenti olid lapsed.

Nädalaga on gripist tingitud tüsistuste tõttu surnud veel 11 inimest. Üldine haigestumus kasvas eelneva nädalaga võrreldes 13 protsenti, keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 569. Laboratoorse kinnituse said möödunud nädalal 523 gripiviirust, neist 179 olid A- ja 344 B-gripiviirused. Ringluses on ühel ajal kolm gripiviiruse alatüüpi, neist kaks on A-gripiviirused ja üks B-gripiviirus. Domineerivaks on hooajal kujunenud B-gripiviirus. Grippi haigestumuse intensiivsust hinnatakse keskmiseks ja geograafilist levikut laialdaseks.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD