Menu

Pilates eeldab tahtejõudu ja protsessi nautimise oskust

  • Kirjutas Mari-Liis Piirsalu

Kati Korneli sõnul võimaldab individuaaltunnis kasutatav vedrudega seade Tower treeningut tõhustada. Mirjam on eratunnis käinud paar aastat. Foto: ALEKSANDER PLADO

TERVISE HEAKS > Kati Pilatese stuudio teorõõmus omanik ja Pilatese õpetaja Kati Kornel tähistas 11. veebruaril stuudio viiendat sünnipäeva. Praegu käib Korneli juures rühti paremaks saamas kogunisti 178 võrumaalast. Kati Kornel on hommikust õhtuni Pilatese huviliste jaoks olemas neljal päeval nädalas. „Ööpäevas on kahjuks ainult 24 tundi,” ütleb Kornel, kes on Võrumaal ainuke ©️Corpus Studios Pilatese koolitusprogrammi läbinud Pilatese õpetaja ning tal on kogu Pilatese süsteemi hõlmav comprehensive treeneri kutse.

2017. aasta sügisel lõppesid Kornelil viis aastat kestnud õpingud, mille käigus kulus 925 tundi kogu Pilatese süsteemi eri tasemete mati ja seadmete harjutusvara ning põhjaliku anatoomia, kinesioloogia, inimkeha tüüpide eripärade jne õppimiseks. „Tean ja oskan nüüd õpetada kõiki Pilatese süsteemi rohkem kui 600 harjutust,” räägib Kornel.

Pilatese avar maailm

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

-4 #1 suslik 2018-03-15 11:17
Võimlemiseks harrastajale pole eriseadmed vajalikud.
Piisab harjavarrest ja kummilindist. Tähtis on järjepidevus ja juhendamine pikema aja jooksul. Seega kallid stuudiod, mida jõutakse maksta lühiajaliselt, on suht kasututud.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #2 Sa 2018-03-15 18:20
Võimle siis oma harjavarrega edasi ja ära säutsu siin.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD