Menu

Meedias kütavad kirgi laste vaktsineerimise, veganluse, ülekaalu, toidutalumatuse teemad. Mida arvab lastehaiguste professor?

  • Kirjutas Vallo Tillmanni mõtteid vahendas Liana Allas.

Vallo Tillmann

Meedias kütavad kirgi laste vaktsineerimise, veganluse, ülekaalu, toidutalumatuse teemad. Mida arvab lastehaiguste professor?

TERVIS > Mõni nädal tagasi käis meediast läbi uudis, et üks laps, kes vanematega reisilt tagasi jõudis, oli nakatunud leetritesse. Laps oli vaktsineerimata. Vaktsineerimise ja vaktsineerimata jätmise teemad on olnud aktuaalsed nii sotsiaalmeedias kui ka riigitelevisioonis, samuti kütavad kirgi veganluse, toidutalumatuse ja ülekaalulisuse ning toitumisnõustamise teemad. Mida arvab asjast lastearst Vallo Tillmann, Tartu ülikooli lastehaiguste professor? Võrus kasvanud ja siit ellu astunud laste tervise asjatundja Tillmann jagas oma mõtteid nendel aktuaalsetel teemadel.

Leetritest ja vaktsineerimisest

Vallo Tillmann: Kui me räägime üldse meditsiinist ja tema edusammudest, siis selles osas on kõik arstid ja meditsiiniteadlased ühel nõul: kõige suurem edusamm ongi tulnud vaktsiinidega. Me ei pea minema ajas tagasi väga kaugele, veel aastal 1980, ainult 38 aastat tagasi suri sellesse haigusesse, mille nimi on leetrid, maailmas 2,6 miljonit inimest, kuid 2014. aastal vaid 73 000.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD