Menu

Loomakaitsjad: ärge põletage loomi ja linde

  • Kirjutas BNS

Loomakaitsjad paluvad enne prahilõkke süütamist veenduda, et selles poleks pisinärilisi, roomajaid, siile, kahepaikseid, linde ja teisi elusolendeid.

"Taolised prahihunnikud tegelikult kihavad elust," ütles Eestimaa Loomakaitse Liidu Viljandimaa piirkonnajuht Kristel Täär. Ta lisas, et jättis maitule süütamata just seetõttu, et leidis okste vahelt linnupesa ja paar konna.

Nädalavahetusel hakkavad paljud inimesed taas suvilates ja maakodudes koristustöid tegema ja süütavad kulu või prahilõkked. Loomakaitse liit palub mõelda lisaks muudele ohtudele ka tules hukka saavatele väikestele metsloomadele, kahepaiksetele, lindudele ja roomajatele.

Aastate vältel on liit saanud üsna palju põletushaavadega linde ja loomi, kellest enamust päästa ei õnnestunud. Kulutuli hävitab valdava osa elustikust, kaasa arvatud põldudel elavad kasulikud putukad. Seetõttu peaksid inimesed sügavalt järele mõtlema enne kui tiku süütavad.

Lõkkeid on lubatud teha, aga vaid kindlaks määratud kohtades. Paraku meelitavad oksa-ja prahihunnikud hulgaliselt kohale ka metsaasukaid.

Enamik maastikupõlenguid saavad alguse esmapilgul süütust lõkkest. Hetkega kontrolli alt väljuda võiv kulu põletamine on aga nii ohtlik, et see on aastaringselt keelatud. Seadus näeb nii enda kui naabrite elu ja vara, aga ka eluslooduse ohtu seadnud inimestele karistusena ette rahatrahvi kuni 1200 euro ulatuses ning juriidilistele isikutele kuni 3200 euro ulatuses.

Kommentaarid  

0 #1 Eakas 2018-05-11 23:29
Varem, kui kulu sai põletada, polnud kodu ümber ei puuke, tigusid ega umbrohtu. Nüüd on kadunud kõik looduslikud taimed, ka käpalised jpm, kui õigel ajal teha, pole veel keegi otsa saanud, aga tulemus oli pärast palju kaunim ja kasulikum.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD