Menu

Et saja aasta pärast saaks öelda: „Kaege latsekõsõ, sjoo puu om mu istutatu.”

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Tamme-Lauri tamm ja uute tammede istutajad. Foto KALEV JOAB

EESTI ❯ Sellise kommentaari kirjutas sotsiaalmeedias ühe foto alla üks ema. Fotol on väikemees, kellel esimene sünnipäev alles ees ootamas ja kes äsja istutatud tamme kõrval seistes sellest vapralt kinni hoiab. Koos emaga kuulusid nad nende peaaegu 150 inimese hulka, kes kolmapäeva, 9. mai pärastlõunal Urvastesse Tamme-Lauri tamme juurde tammesid istutama kogunes.

Alguse sai see aktsioon juba viis aastat tagasi, kui riigikantselei kutsus kõiki eestimaalasi Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul oma tamme istutama. Tamme istutamisega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks saab igaüks jätta endast märgi oma riigi ajalukku ja teha väärika kingituse Eestile. Urvaste kool on Võrumaal ainuke, kes selle üleskutsega kaasa läks. Tegutsema asuti juba 2014. aasta sügisel, mil terve koolipere, ligemale sada õpilast ja õpetajat korjas koolist kiviviske kaugusel asuva Tamme- Lauri tamme alt tõrusid ja panid need õpilaskodu juures mulda. Nüüd oli aeg need õigesse kohta istutada.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD