Menu

Võrus on lastele piisavalt liikumisvõimalusi, kõik sõltub tahtest ja vanemate suunamisest

  • Kirjutas Kadi Annom

Trennivõimalusi on Võrus piisavalt, kuid väga tähtsal kohal igapäevases liikumises on lapse jaoks ka mäng ning sõpradega värskes õhus aja veetmine. Foto: AIGAR NAGEL

TERVIS > Vastsest laste rasvumise seireuuringust selgub, et iga neljas esimese klassi laps Eestis on ülekaaluline või rasvunud.

Tervise Arengu Instituudi uuringu kohaselt on rasvunuid kümnendik, peale selle lihtsalt ülekaalulised on 16 protsenti kooliteed alustanud lastest. Ülemäärase kehakaalu levimus on suurem poiste hulgas. Kui heita pilk Võrumaal pakutavatele aktiivsetele tegevustele, siis võib kindlasti öelda, et treeninguvõimalusi jagub igale maitsele. Kas või kui palju neid kasutatakse, sõltub sageli ka lastevanematest, mitte lastest endist.

Põhikoolis kaks-kolm kehalise kasvatuse tundi nädalas

Peale kooliväliste tegevuste näeb riiklik õppekava ette kindla arvu kehalise kasvatuse tunde nädalas. Võru Kesklinna kooli kehalise kasvatuse õpetaja Liis Kranichi sõnul on Võru Kesklinna koolis 1.–5. klassi õpilastel nädalas kolm kehalise kasvatuse tundi, nendest 2.–3. klassil on ka ujumistunde.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD