Menu

Käsitööhuviline kiigemeister: kui teised kudusid ühe kinda, siis mina tegin kaks kampsunit!

  • Kirjutas Sten Sang

Krislin Räti pooleaastane tütar Emili istub ema valmistatud titakiiges. Foto: STEN SANG

KIIGEMEISTER ❯ Võrumaal Nõnova külas Perve talus sündis 20 aastat tagasi pere kolmanda lapsena Krislin Rätt. Vanaema õpetas noore neiu kuduma ning täna meisterdavad virgad käed pooleaastase Emili kõrvalt käsitööna titakiikesid.

„Üritan igasuguseid ideid genereerida, et mitte minna rutiinsele palgatööle. Soovin, et mu laps ei peaks pooleteiseaastaselt kohe lasteaeda minema,” räägib noor ema kiigeidee sünniloost. Mõte plastivaba kiige ehitamiseks tuli elulisest vajadusest – mehele oli vaja süüa teha ja põnnile selleks ajaks tegevust leida. Tavaline plastist poekiik ei tundunud Krislinile üldse ahvatleva variandina, kuhu beebit istuma sättida. Oma Rõngu kodus tagatoa kardinaid parajaks lõigates jäi üle tubli tükk tugevat kangariiet ning noore ema peas sündis kaval plaan. Puidudetailidega toetas omalt poolt elukaaslane Aimar, kes murureha varred töötoas parajaks saagis. „Läks natuke aega ja esimene kiik sai valmis. Panin postituse Facebooki käsitöögruppi üles ja sain palju positiivset tagasisidet. Nii tekkiski mõte – äkki keegi teine tahab ka?” kirjeldab Krislin Rätt kiigeäri vaikset edenemist. Praegu paneb ta pea igal nädalal pakiautomaadist ühe kiige värskele omanikule teele.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD