Menu

Piirivalvurid tabasid Võrumaal kaheksa ebaseaduslikku piiriületajat

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Piirivalvurid tabasid Võrumaal kuus Bangladeshi ja kaks Pakistani kodakondsusega meest, kes ületasid ebaseaduslikult piiri.

Piirivalvurid pidasid reedel kella 7.30 Leimani külas kinni kaheksa meest, kellel dokumente küll kaasas ei olnud, kuid esmastele ütlustele tuginedes oli kuus neist pärit Bangladeshist ja kaks Pakistanist, edastas Ida prefektuur. Seni kogutud tõenditele tuginedes on alust arvata, et nad on ebaseaduslikult riiki sisenenud. Mehed viidi asjaolude selgitamiseks ja menetlustoiminguteks kordonisse, kus meedikud vaatasid üle ka nende tervisliku seisundi.

Politsei- ja piirivalveameti integreeritud piirihalduse büroo juhtiv piiriametnik Egert Belitšev märkis, et kahtlustäratanud meestest andis piirivalvuritele teada üks tähelepanelik kohalik elanik. "Piiriäärsed elanikud on läbi aegade olnud piirivalvuritele heaks koostööpartneriks tähelepanekute jagamisel ning loodame, et see koostöö jätkub nii ka edaspidi," sõnas Belitšev.

Belitšev nentis, et kuivõrd surve Euroopa välispiiridele on jätkuvalt suur, tuleb ka Eestis nii piiriturvalisuse aga laiemalt kogu riigi julgeoleku tagamiseks teha täiendavaid pingutusi.

"Üks oluline meede piiriturvalisuse tõhustamisel on Eesti ja Venemaa vahelise piiri väljaehitamine. Võimalus ebaseaduslikeks piiriületusteks väheneb, kui piirivalvurid saavad piiriäärsele alale parema ligipääsu, korraliku patrullraja, kaasaegsed valveseadmed, mis annavad eelhoiatuse piirile lähenevast isikust ning lisaks kõrgema riskiastmega kohtadesse ka piirdeaia. Kui ebaseaduslik piiriületus leiab siiski aset, võimaldavad kaasaegsed valveseadmed visuaalset tõendusmaterjali rikkumise kohast ja muudest asjaoludest. Mida kiiremini jällegi süütegu tõendatud, seda kiiremini saame isiku riigist välja saata," sõnas Belitšev.

15 PÄEVA ENIMLOETUD