Menu

Algas Hauka laat – mis on uut ja kuidas kohale jõuda?

  • Kirjutas Liana Allas

Meenutus möödunud aasta laadalt. Foto: LIANA ALLAS

SUURLAAT ❯ Käes on augusti teine nädalavahetus, taas on käes Hauka laada aeg. Eelkõige käib just Antsla rahva ajaarvamine selle järgi: enne laata, peale laata, laada ajaks koju … Ilusa suve ja ilusate ilmade korral on laadanädalavahetuse õhtud koduaedades rahvarohked nagu laulupidu – jutukõminat ning muusikat võib kuulda veel öötundidelgi, saatjaks grillitoss ja lihalõhn. Tegevust jagub kõigile – kes möllab staadionikontserdil või pargiüritusel, kes eelistab sugulaste-sõprade ringis koduaias istuda. Laat toob kokku suguvõsad ja pered, aga ka kunagised klassiõed- vennad.

Kahel päeval on rahva ootel kõikvõimaliku kauba müüjad, käsitöölised, toitlustajad. Antsla tarbijate ühistu haldusjuhi Aigar Grihini sõnul on sellel aastal broneeritud müügikohti umbes 500.

Oh mõnus laadaaeg! Veelgi mõnusamaks teeb Hauka laada see, et päris mitmest kohast saad värske Võrumaa Teataja numbri täiesti TASUTA. Ole kiire ja haara kaasa!  Laadapealinn Antsla on valmis võõrustama külalisi meilt ja mujalt ja Võrumaa Teataja on laadapäevil toonud ennast lugejatele veelgi lähemale. Värske Võrumaa Teataja ootab Sind näiteks Hauka Konsumis, Antsla A ja O kaupluses, Coop panga laadatelgis ja Vana-Antsla kaupluses.

Vastu tulles vanakraamimüüjate soovidele on vanavaramüük esmakordselt Kreutzwaldi tänava kõrval pargis, räägib Grihin. Täpsemalt müüakse vanavara Olerexi tankla vastas üle tee kurvi peal pargis, Võru poolt tulles enne tankla juurde jõudmist vasakul pool teed rohealal. Need kaugemalt tulijad, kes harjunud Tartu–Võru maanteelt Osula peale keerama, peaksid nüüd otsima teise tee Antslasse jõudmiseks, sest Osula sild on remondi tõttu suletud. Ümbersõit on tähistatud Järvere kaudu. https://tarktee.mnt.ee

Sellel aastal toimuvad Hauka laada ajal esmakordselt ka Antsla–Urvaste piirkonna käsitöömeistrite pisilaat ja Hauka laada rattamaraton. Parkimine on planeeritud Antsla gümnaasiumi staadioni lähedal olevale põllule, tiimide parkimine staadioni kõrval olevasse parklasse, stardilinnak on staadionil.

Autasustamise järel ei jää staadion mitte sugugi vaikseks ega inimtühjaks, sest kohe pärast laadapäeva astuvad ainulaadses ja efektses kontserdipaigas – Antsla spordistaadionil lavale rahva lemmikud.

Laada juhatas aga eile õhtul linnapargis sisse avakontsert ja nagu juba traditsiooniks saanud, kuulub Hauka laada juurde ka laupäevane romuralli.

15 PÄEVA ENIMLOETUD