Menu

OÜ Lõuna-Eesti Talumuna esindaja plaanitavast kanafarmist Väimelas: numbritega mängimist ei ole toimunud

  • Kirjutas Heleri Lakur

OÜ Lõuna- Eesti Talumuna esindaja Tõnu Vettik kinnitab, et Väimelasse plaanitavas kanafarmis ei hakka tulevikus olema rohkem kui 360 000 kana. Foto: ERAKOGU

• Kohaliku omavalitsuse otsustada jääb, kas plaanitava kanafarmi detailplaneering Väimelas vastu võtta või mitte •

KANAFARM ❯ OÜ Lõuna-Eesti Talumuna juhatuse liige Tõnu Vettik on seisukohal, et arendusprojekt tuleb läbi viia täielikult läbipaistvalt ning kõik osapooled peavad saama vastused küsimustele ausalt ja kontrollitult.

Arendaja: maksimaalne kanade arv 360 000

„Detailplaneeringu algataja Võru vallavolikogu on valla kodulehele üles laadinud detailplaneeringu kinnitatud lähteseisukohad, kus on kirjas kanade arv – umbes 290 000 kana, mis on avalikuks tehtud suvel 2017 ja olnud kõigile soovijatele kättesaadav. Töö käigus on seda numbrit korrigeeritud seoses tehnoloogiliste iseärasustega 360 000 kanale. See on ka maksimaalne kanade arv, mis selles kompleksis olla võib ka tulevikus. Sellest suurema kanade arvu esitamine ajakirjanduses on pahatahtlik avalikkuse eksitamine,” sõnab Tõnu Vettik uue õrrepidamiskanala arendamisest Väimela alevikus.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD