Menu

Kiirlaenude maksehäire tõttu jõuab inkassosse iga viies inimene

Pilt on illustratiivne FOTO: Pixabay

Eestis keskmiselt jõuab kiir- või tarbimislaenu maksehäire tõttu inkassosse, kohtusse või täitemenetlusse vaid iga viies-kuues inimene, ent Lõuna-Eestis on osakaal kõrgem, selgub Bestcrediti uuringust.

Bestcredit teatas pressiteate vahendusel ka, et uuringu järgi viib kiir- või tarbimislaenu võtmine kõige sagedamini inkassosse või kohtutäituri menetlusse Lõuna-Eesti laenuvõtjaid.

Lõuna-Eestis, nagu ka Eestis keskmiselt, püsib kümnest üheksa kiir- või tarbimislaenu või järelmaksuvõtjat maksetega laitmatult graafikus. "Kui inimesel tekivad tagasimaksega probleemid, siis enamasti lahenevad need kiiresti ja suuremate raskusteta," ütles pressiteates Bestcrediti juhataja August Käära. "Kuid siin on erandiks Lõuna-Eesti, kus igale laenumaksega hättajäänuist iga kolmas satub oma võlaga inkassosse, kohtusse või täitemenetlusse."

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next