Menu

Maakonna õpetajad õpetajaks olemisest: sa pead igast olukorrast välja tulema

  • Kirjutas Heleri Lakur

 Antsla gümnaasiumis töötavad Võru maakonna aasta klassiõpetaja Ly Raudsepp ja aasta klassijuhataja Iri Reile. Foto: HELERI LAKUR

HARIDUS > Oktoobrikuu on teatavasti õpetajatele pühendatud kuu. Igatahes väga palju on selles kuus sündmusi, mis seotud õpetajatega ja õpetamisega. Reedel tähistatakse Eestis järjekordset õpetajate päeva. Räägime õpetajaks olemisest ja tänapäeva õpetaja rollist Võrumaa aasta õpetajate Iri Reile ja Ly Raudsepaga Antsla gümnaasiumist.

Mis vahe on klassijuhatajal ja klassiõpetajal?

Nii Iri Reile kui ka Ly Raudsepp on töötanud õpetajana üle 30 aasta. Iri Reile alustas Antsla gümnaasiumis oma õpetajateed 35 aastat tagasi. „Olen olnud Antsla gümnaasiumis aastaid klassijuhataja ja ei ole veel vaba aastat tunda saanud. Kogu aeg on klassijuhatajaamet mul kõrval olnud,” alustab Reile. Peale selle annab ta ainetunde viiendast kuni 11. klassini. Ly Raudsepp alustas õpetajatööd Lepistu põhikoolis. „Antsla gümnaasiumis olen ka teise astme õpetaja olnud ning aidanud eesti keele, ajaloo- ja kunstitunde anda, kuid praegu olen algklasside õpetaja,” ütleb ta. Raudsepa arvates ei ole tegelikult vahet, kas oled klassijuhataja või klassiõpetaja. „Õpetajatena teeme samasugust tööd ja lahendame samu probleeme, kui on vaja,” märgib ta. Iri Reile sõnul on klassijuhatajaks olemisel oluline oskus kõigega tegeleda.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD