Menu

Junckeri fond aitas Otepää meestel ettevõtte nullist püsti panna

  • Kirjutas Katrin Höövelson Euroopa Komisjoni Eesti esinduse asejuht

Scaleteri ühe asutaja Kaspar Parkja sõnul said nad laenuotsuse kätte 2016. aasta augustis ning 12. juunil 2017 valmis esimene toode. Foto: EUROOPA KOMISJON

Varasema ettevõtjakogemuseta kolme mehe äriidee sai Junckeri fondi garantii toel laenu ning on nüüd, peaaegu poolteist aastat hiljem betoonelemente Soome, Rootsi ja Norra eksportiv edukas ettevõte.

Kui tavapäraselt on nullist ning varasema ettevõtluskogemuseta või ebapiisava tagatisvaraga firmaomanikul keeruline laenu saada, siis 2014. aastal käivitatud garantiisüsteemi abil on just selliste ettevõtete laenusaamine lihtsustatud. Euroopa investeerimiskava ehk niinimetatud Junckeri fondi toel võivad rahastuse saada ka julgemad ideed, mida pangad hindaksid üldjuhul liiga riskantseks. Investeerimiskava eesmärgiks on aastaks 2020 tuua Euroopa majandusse juurde 500 miljardi euro väärtuses investeeringuid.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD