Menu

Doonoripäev annab nooremale põlvkonnale positiivset eeskuju

  • Kirjutas Heleri Lakur

Võrulanna Margiti jaoks on tegemist juba tuttavaks saanud protseduuriga, sest tema on käinud verd loovutamas aastaid ja teeb seda soovist abivajajaid aidata. Foto: AIGAR NAGEL

Võru lasteaed Sõleke korraldas koostöös TÜ kliinikumiga teist korda doonoripäeva

TERVIS ❯ Sõlekese lasteaia liikumisõpetaja ja idee autori Kristi Pai sõnul on lasteaia kollektiiv ja lastevanemad doonoripäeva hästi vastu võtnud. Esimesel doonoripäeval loovutas verd ligi 30 inimest, nendest paljud olid lasteaia töötajad. „Ainult paar inimest ei saanud tol korral kas madala vererõhu tõttu või muudel põhjustel verd anda, kuid üldjuhul on meie kollektiiv väga aktiivne,” sõnas Pai. Rääkides doonoripäeva korraldamisest üldse, rõhutas Pai selle positiivset mõju lastele. „Teeme seda eelkõige laste pärast. Paljud lapsed kardavad verd, vereproovide tegemist ja süste. Soovime olla heaks eeskujuks, sest doonoripäeval saavad lapsed vaatamas käia, kuidas verd loovutatakse, et tulevikus oleks seda hirmu vähem. Sest see ei ole ju valus,” nentis Pai.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD