Menu

Riik toetab 115 euroga üksi elavaid pensionäre ning teeb järk-järgult töövõimereformi

  • Kirjutas Sten Sang

FOTO: Aigar Nagel

PENSIONID ❯ Sotsiaalkindlustusamet maksis 5. oktoobril ligi 80 000 üksi elavale pensionärile toetust summas 9,13 miljon eurot. Eelmisel aastal esimest korda makstud toetus kanti pangakontole või toodi koju koos oktoobri pensioniga.

115eurone toetus on mõeldud inimesele, kes ajavahemikus 1. aprillist kuni 30. septembrini on vanaduspensionieas, elab rahvastikuregistri andmetel üksi ning kelle kättesaadav pension on väiksem kui 1,2kordne Eesti keskmine vanaduspension. 2018. aastal on selleks piiriks 492 eurot. Toetust on õigus saada ka eestkostjatel ning eestkostetavatel, hooldekodude elanikel ning inimestel, kes vastavad toetuse saamise tingimustele, kuid kellega samale aadressile sisse kirjutatud inimene viibib hooldekodus.

Toetust ei pea ise taotlema, sotsiaalkindlustusamet maksab selle välja automaatselt registriandmete alusel. Amet kontrollib inimese andmeid registrites igal aastal uuesti. Eelmise aasta toetusesaaja sel aastal enam toetust ei saa, kui tema kättesaadav pension on vahepeal suurenenud.

Sotsiaalkindlustusameti hüvitiste osakonna juht Kati Kümnik vastab pensione puudutavatele küsimustele.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

+2 #1 vana kommunist 2018-10-13 13:12
See on suur samm penskari vegeteerimisele , aitäh sm Ratas,
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #2 parteitu 2018-10-13 15:17
Täna Ansipit ikkagi ka, sest tema ja Kallas olid kõvad ja suured kommunistid. Ratas pole NLKP liige olnud.
Kallas käis Jõulu ajal kiriku juures passimas, et kes kirikus käivad ja nimekirja koostamas. Nii et päris kommunistid on meil kogu aeg olnu suured saamispatrioodi d olnud uue riigikorra korraldamisel.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #3 70 aast penskar 2018-10-16 07:28
Tahaks ka tööle keegi ei võta
Tsiteeri | ebasobiv
0 #4 marit 2018-10-16 12:58
nöörimaa tugikeskuse pensionärid (ööpäevaringsel t elavad 60,00 eur kuus maksavad ) ei saa seda toetust. MIKS?
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD