Menu

Ministeeriumi kantsler Tea Varrak rääkis Võrumaa külaskäigul hariduskeskuste loomisest

  • Kirjutas Heleri Lakur

Võru noortekeskuses kohtusid haridusküsimuste arutelul Võru linna haridusspetsialist Anita Kikas (vasakult), haridus- ja teadusministeeriumi (edaspidi HTM) noorte osakonna peaekspert Aare Vilu, koolivõrgu osakonna juhataja Raivo Trummal; kutsehariduse, täiskasvanuhariduse ja planeerimise asekantsler Ivar Sikk, kantsler Tea Varrak, riigivara osakonna ekspert Kerttu Ilvesmets, Võru linnavalitsuse kultuurispetsialist Inge Tolga, HTMi analüüsiosakonna analüütik Kadi Serbak, välishindamisosakonna juhataja Kristin Hollo, Võru Tugila spetsialist Christiana Vaher, HTMi üldharidusosakonna juhataja Mihkel Rebane; üldhariduse, koolivõrgu ja noorte asekantsler Mikk Kasesalk, Võru noortekeskuse juht Maivi Liiskmann ja noorsootöötaja Grete Heinaste, Võru linnapea Anti Allas, HTMi täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Terje Haidak, koolivõrgu osakonna peaekspert Tiiu Rahuoja, kutsehariduse osakonna nõunik Meelis Mereküla, Võru linna noortekogu esimees Emil Aništšenko ja liige Viktoria Sumerkina, HTMi kommunikatsiooniosakonna juhataja Tarmu Kurm, kõrghariduse osakonna peaekspert Ivi Lillepuu ning Võru noortekeskuse noorsootöötaja Kauri Kaljuste. Foto: AIGAR NAGEL

VISIIT ❯ Kolmapäeval väisasid Võrumaad haridus- ja teadusministeeriumi esindajad eesotsas kantsler Tea Varrakuga. Visiidi käigus kohtuti Tartu- ja Võrumaa koolijuhtide ja omavalitsuste esindajatega, et nendega koos reaalselt arutada praeguse haridussüsteemi üle ning kuulata ära piirkonna koolide mured ja rõõmud.

Hariduskeskuste loomine

Ühe olulise mõttekohana arutleti hariduskeskuste loomise üle. „See on meie plaan praegu. Me oleme võtnud eesmärgiks õpilase ja lapse inimesepõhise lähenemise. Teisisõnu, vaadata ministeeriumis õpilasepõhiselt tema arenguteed ja proovida luua sellised ühendused või keskused, mis koondavad enda alla erinevad koolid erinevates astmetes alates lasteaedadest ning lõpetades rakendus- ja kõrgkoolidega. Nii saaksime aidata igat last vastavalt vajadusele tema haridusteel,” selgitas kantsler.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD