Menu

Mis toimub puuturul ja mis tselluloositehas teeks?

  • Kirjutas Tiiu Ritari

KUUM > Juba selle aasta alguses hakkas küttepuu kallinema, kohati oli hind tõusnud eelmise aastaga võrreldes 50 protsenti. Meedias räägiti märjast aastast, mis raskendas metsatöid ja nii see muidugi oli. Kuid hinnatõus jätkus ka tänavusel väga kuival ja soodsal suvel. Sügiseks on hinnad kerkinud rekordtasemele, kuiva kasepuu eest küsiti oktoobris juba 50–55 eurot ruumimeetri eest.

Ja isegi 65 on küsitud, siinsamas Võrus. Vaba turumajandus, küsida saab siis, kui nõudmist ja maksjaid on. Ning isegi selle raha eest on kuiva puud raske leida, seda lihtsalt pole.

Eelmine väga märg aasta on üks asi, küttepuuvarud lõppesid tõesti otsa. Kuid puuhind on ka tõusnud, pika puu ruumimeeter on tõusnud. „Juba maksud on andnud oma osa, raskeveokimaks ja kütuseaktsiisid, elekter on läinud kallimaks, küttepuu tihu hind on ostes 50 ligi, et kümme ruumimeetrit küttepuud saada, kulub kuus-seitse tihu,” räägib Martin Leosk.

{loadmodule mod_flexi_customcode,Google Artikli sisene}

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD