Menu

Üvasi talus sai puukuurist meierei, piimajahutist juustukatel

Minister Tarmo Tamm (paremal) tervitab taluõuel Üvasi talu peremeest Lenno Grünbergi. Keskel taluperenaine Anne Grünberg.  Maaeluminister Tarmo Tamm teeb Üvasi talus Rasina külas kitsedega tutvust. Paremal taluperenaine Anne Grünberg.       Fotod: ANDREI JAVNAŠAN

ESIMENE VISIIT • Maaeluminister Tarmo Tamm tegi esimese visiidi Põlvamaale, külastades Andre juustufarmi Talvikese külas Tartumaal, Üvasi talu Rasina külas Põlvamaal ning kohtus Himmastes Põlvamaa põllumeeste liidu esindajatega.

„Üvasi ja Andre talu on paljuski sarnased oma optimismi ja töökusega,” ütles minister Võrumaa Teatajale.

Üvasi talu perenaine Anne Grünberg tutvustas ministrile särasilmil, kuidas nad on koos abikaasa Lennoga 11 aastat talu arendanud ja kuidas mõnest enda tarvis peetud kitsest on välja kasvanud sajapealine kari, kuidas kuurist sai meierei ja piimajahutist naabri abiga juustukatel ning paar nädalat tagasi saadi esimesena Põlvamaal ametlik luba oma tooteid poodides ja restoranides müüa.

„Oleme arenenud tasa ja targu, sest nii saab vältida vigu ja kindlustunne on väga tähtis,” rääkis Anne Grünberg minister Tarmo Tammele silmade särades ja naeratus näol.

Kommentaarid   

+1 #1 talunik 2017-02-04 18:20
Kindlasti Repinski tervitus kitsedele oleks tänulikum ja kogemusi oleks jagada ka rohkem.
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #2 maamiis 2017-02-04 18:21
tsirk kõrgen muna persen
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD