Menu

Lumi katab kinni autode märgutuled ja muudab manöövrid ohtlikuks

Fotod: PPA

LIIKLUSÕNNETUS> Maanteeinfokeskus teatas pühapäeva õhtul, et seoses liiklusõnnetusega Võru maakonnas Tallinn - Tartu - Võru - Luhamaa maanteel 247. kilomeetril on liiklus häiritud. Liiklust reguleerib politsei. Tegu oli mõnes mõttes omapärase õnnetusega.

Fotod: PPA
Politsei teatel toimus pühapäeva, 21. jaanuari õhtul kell 17.13  liiklusõnnetus Võrumaal Võru vallas Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 247. kilomeetril, kus 46aastane mees sõitis sõidukiga Fiat Ducato otsa kõrvalteele tagurdada püüdnud sõiduautole Audi A6, mida juhtis 40aastane mees.
 
Kokkupõrke tagajärjel paiskus Fiat kraavi. Audi juht toimetati Lõuna-Eesti haiglasse. Kell 18.45 teatas maanteeinfokeskus, et liiklus on taastatud.
Fotod: PPA
Need on napid read õnnetuse kohta. Kogenud sõidukijuhtidele ei jää märkamata, et tagurdanud auto (Audi A6) tagumine osa oli kaetud lumega ja nii võis Fiati juht pimedas mitte märgata, et Audi tagurdab ja õnnetus oligi käes.
 
Tagatulede paksu lume alla jäämises on süüdistatud ka led-lampe, mis ei soojenda tuleklaase nagu hõõglambid. Veel on arvatud, et praegu teedel olev solalume segu on varasemast kleepuvam!?
Fotod: PPA
 

Talvel tasub silmas pidada:

- pikemate sõitude korral tuleb aeg-ajalt puhtaks pühkida ka auto tagumised tuled ja numbrimärk;

- hoia ohutut pikivahet! Kui suudad välja lugeda eessõitva sõiduki registreerimisnumbri, on pikivahe ohtlikult lühike;

- veokijuhid peaksid enne sõidu alustamist puhastama veoki- ja haagisekatuse lumest ja jääst, et jäätükke, mis võivad inimeste elu ohtu seada, ei kukuks teele või teistele sõidukitele.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next