Menu

Võrumaa üldhooldekodude kohtade arvust ikka veel ei piisa

  • Kirjutas Heleri Lakur

Eile hommikul kinnitas Vastseliina hooldekodu juhataja Terje Otsatalu Võrumaa Teatajale, et ehitaja peab lähiajal hoone Vastseliina hooldekodule üle andma. Esmaspäeval, 9. aprillil saadi hoone tagasi hooldekodu valdusesse. Foto: HELERI LAKUR

HOOLEKANNE > Vajadus üldhooldekodude, sealhulgas erihoolekandeteenuste kohtade arvu suurendamise järele on suur terves Eestis. Väga palju on üldhooldekodude kohta esitatud küsimusi, kui pikad on järjekorrad ja kuidas see olukord laheneb, aga vastuseid siiani pole. Uurisime, kui palju on praegu Võrumaa üldhooldekodudes vanuritele kohti ette nähtud ja kui paljud veel peavad ootama, et oma eakale emale, isale või vanavanematele kohta saada.

Järjekorrad on pikad

Eilse, 11. aprilli seisuga oli Võrumaal asuvates hooldekodudes 152 eakat, voodikohta ootab aga veel sadakond vanurit mitte ainult Võrumaalt, vaid ka lähimaakondadest.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD