Menu

PUUST JA PUNASEKS Võru linna keskväljak sulandub üheks Jüri ja Koidula tänavaga

LINNAPILT > Linna keskväljaku eelprojektis esitatud ja lõplikus projektlahenduses on mõningaid erinevusi. Muutused seisnevad põhiliselt selles, et linnamööbli konstruktiivse projekteerimise tõttu on muutunud selle kujundus, arv ja paiknemisasukohad väljakul. See aga ei tähenda, et eelprojekti ja reaalselt valmiva platsi väljanägemises oleks suuri erinevusi.

Siiani platsi eraldanud sõiduteelõik Koidula tänava ja Jüri tänava vahelisel osal muudetakse platsiga ühetasandiliseks ja kaetakse heleda graniitkiviga (vt pildil ala 1). Tartu ja Koidula tänava poolsed küljed jäävad sõiduteedest kõrgemale. Uusi tsõõrikujulisi valgusteid, mis hakkavad nendel tänavalõikudel asetsema, tuleb tunduvalt vähem (vt pildil ala 2). Peale selle istutatakse Koidula tänava poolsele lõigule Katariina kiriku taha uued puud (vt ala 3). Estonia laeval hukkunute mälestusmärk hakkab asuma kirikule lähemal puude all (vt ala 4).

Võru linna keskväljak valmib järgmise aasta maikuuks.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next