Menu

PUUST JA PUNASEKS Võru linna keskväljak sulandub üheks Jüri ja Koidula tänavaga

  • Kirjutas Heleri Lakur

LINNAPILT > Linna keskväljaku eelprojektis esitatud ja lõplikus projektlahenduses on mõningaid erinevusi. Muutused seisnevad põhiliselt selles, et linnamööbli konstruktiivse projekteerimise tõttu on muutunud selle kujundus, arv ja paiknemisasukohad väljakul. See aga ei tähenda, et eelprojekti ja reaalselt valmiva platsi väljanägemises oleks suuri erinevusi.

Siiani platsi eraldanud sõiduteelõik Koidula tänava ja Jüri tänava vahelisel osal muudetakse platsiga ühetasandiliseks ja kaetakse heleda graniitkiviga (vt pildil ala 1). Tartu ja Koidula tänava poolsed küljed jäävad sõiduteedest kõrgemale. Uusi tsõõrikujulisi valgusteid, mis hakkavad nendel tänavalõikudel asetsema, tuleb tunduvalt vähem (vt pildil ala 2). Peale selle istutatakse Koidula tänava poolsele lõigule Katariina kiriku taha uued puud (vt ala 3). Estonia laeval hukkunute mälestusmärk hakkab asuma kirikule lähemal puude all (vt ala 4).

Võru linna keskväljak valmib järgmise aasta maikuuks.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

+9 #11 Meinhard 2018-04-16 08:00
Ei sulandu ta tühjagi , täna käisin Võrus ja nägin millist jama seal kokku keeratakse . Kõik täis elujõus puud on maha võetud , kurb oli minul seda vaadata . Tehakse jälle mingi betooneeritud väljak kus pole suvel palavaga isegi päiksevarjus istuda .
Tsiteeri | ebasobiv
+7 #12 Arnold 2018-04-16 08:00
Need männid tuleb ka maha võtta.
Tsiteeri | ebasobiv
-6 #13 Katri 2018-04-17 12:07
Nende ajudes ei toimu midagi. Kui toimuks, siis ka mõeldaks ja kaalutaks. Spetsialistisid pidavat usaldama, vastas mulle linnapea. Milliseid spetsialiste? Eesti spetsialistid on näidanud üles vaid oskamatust jne. endine Võrulane"]Küll on hirmus näha seda vana koduparki, turritavad kännud nagu karje taeva suunas. Mis küll meie juhtivate meeste ajudes toimub?
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #14 metsavana 2018-04-17 17:03
MArju kirjutas:
Miks alati peab vanad puud maha võtma ja uued hiljem asemele istutama? Kas tõesti peaaegu ükski olemasolev puu ei sobinud uude projekti?

Vana puu peabki maha võtma,et poleks inimestele ohtlik...
noor puu on elurõõmus ja täis positiivset energiat.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #15 hm 2018-04-17 18:56
no õnn saabub õuele !!! , saab ilusti hommikuti sügisel magada....kuna lehti ei tule sel platsil koristada ja jääb varahommikune puhurimehest tolvani mürgeldamine ära . ma arvan, et kõik Kagu -Keskuse juures elavad inimesed teavad , mis tähendab üks puhuriga ajudeta tegelane....sed a lärmi-TOLMU , mida ta naudib !!! õhtul ja hommikul.
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #16 maalt 2018-04-17 23:37
metsavana kirjutas:

Vana puu peabki maha võtma,et poleks inimestele ohtlik...
noor puu on elurõõmus ja täis positiivset energiat.

küll kiviplaat su pääkolu ka üles leiab, kui seal platsil end täis tõmbad, niisama päiksepiste saad või karussellilt kukud. seni pole linn suutnud Tamula rannas laste karusselligi õlitada, "käuäuäääuuuuks !", tuules kolisevad "linnamööblid" ja vareste kraaksatused üle tati&s!taläraka id täis lageda välja, tuul lükkab üksikut läti õllepurki mööda kivi, murtud puusadega vanaprouad oigamas jäites platsil,, uuh, küll hakkad tahtma puhurimeest kui moosekanti, kui tattnokad öösel seal driftivad!
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #17 hm 2018-04-18 10:09
kahtlemata ei igatse ma taga ei seda Avangardi klouni , ega Juveelipoe läbuauku, aga tolmutoruga tolvanit moosekandiks pidada on rahvanali. kummaline ikka , miks nendele tolmutajatele ja pläristajatele mingid reeglid ei kehti, ei müra ei reostuse eest: eriline ajukääbik peab ikka olema , et kui ma selle liiva " kuskile " kõnniteelt ära pühin, siis see haitub-kaob
Tsiteeri | ebasobiv
+6 #18 Pohhui Weeter 2018-04-18 19:22
Punaseks küll, kuid mõned küsimused ning tähelepanekud on tekkinud seoses selle lageraiega, kus ühe kuuse tagasi istutamine, seemnepuude manu, küll kuidagi raadamise tähendust välja ei kanna(ta).
Kriitiline ja norija, nagu ma olen, siis tahaks teada, et miks töö ei käi? Töö seisab. Miks mees puhkab! Keegi ei puhka ega kõiguta niisama jalga! Juba nädal otsa pole tegevust näha. Hooga anti hagu küll aga ongi siis vaikne vaibumine jälle, nagu ikka. Tähtaeg tiksub. Kui plaanid on läbi mõeldud, siis ettenägematuid asjaolusid ei esine. Kõigile oli tead, mis seal ees ootab. Üllatusmoment puudub.
Tänavavalgustuse mastid lähevad kuhu? Äkki Petseri tn. lõigule endise keemia poe juurde, kus lindi lõikamisest, toosti tõstatamisest, pitsikese poeviina konsumeerimises t, Champagne manustamisest, preemiasummade kulutamisest, pidulauast tõusmisest, tublidest kõnedest saati, turritavad maa seest välja väga õnnetu moega mastikannud, kuhu pole tänase päevani valgustust külge tekkinud. Tegemata/lõpeta mata töö! Kes vastutab? Varsti võib juhtuda et, kui juhuslikult kontrollima tullakse, küsitakse CO raha protsentidega tagasi. Seega, on tarvis väga ettevaatlikult demonteerida olemasolevad paigaldised ning asetada nemad sinna, kus neid juba pikisilmi odatasse. Või leitakse neilegi "panipaik" nagu allee ajaloolistele laternapostidel e, et ootaksid paremaid aegu - vanametallis, arvata võib.
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #19 Pohhui Weeter 2018-04-18 19:28
Korjati maha, ladustati justkui, lubati midagi kokku ning loodetakse, et vajubki unustusehõlma - ja jälle jokk. Nagu Võhandu sildade detailid pudenesid ervaldusse, muist ka kogemata Koreli ülesõidule.
Tea, kas pargi hake küttearvele ka mõne sendi mõju avaldab ... . Või müüjal/ostjal, andjal/saajal tavatariif - soojatarbijale ei midagi.
Kui kogu see ala saab olema ühetasandiline, siis tekib õigustatud küsimus: kuhu pannakse need platsitäied vetevood? Sest paistab, et kivi läheb kortermajani välja, kuna kaks kõrgepinge kaablit on sinna maha märgitud - ega siis asjata mitte. Eskiis ka vihjas sellele. Tasapindade vahe on vähemalt pool meetrit, kui mitte rohkem. Ja vesi vastu mäge kuidagi ei voola. Õige vastus on - maja keldrisse, muidugi.
Katariina lomp ju valgus sinna omal ajal. Keskkütte vennad olid, oma pumbiga, üle päeva mulgu mann pumbimas, nagu mööda sõites näha oli. Seda udu, sadevete kollektorist, pole küll mõtet ajada, kuna Kooli tänaval
on näide elust enesest - mitu korda aastas loksub laine vastu kooli aeda. Vähe sellest, et sadevesi ära ei mahu, siis seegi mis klollektoris sees on, tuleb tagurpidi välja tagasi. Remonditudki tänavad on paduka ajal nagu Neeva või Emajõgi.
Et mitte ainult iriseda, siis vähemalt s...uvast/p.... .avast/möliseva st/jagelevast/o ma õigusi taga nõudvast hakiparvest saadi küll odavalt, ilma püssagi paugutamata, lahti. Asi seegi.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD