Menu

Kolm klassi sõidavad konkursi võitjatena auhinnareisile Strasbourgi

FOTO: Andrei Javnašan Võrumaa Teataja

Vabaduse väljakul kolmapäeval toimunud Euroopa Päeval avalikustati Euroopa kultuuripärandiaasta raames toimunud Päranditegijate konkursi võitjad kolmes vanuseastmes, auhinnareisi Strasbourgi pälvisid Kose gümnaasiumi 10. ja 11. klassi noored, Võru gümnaasiumi õpilasesindus ja Narva gümnaasiumi õpilasesindus.

„Hindasime töid jutustatud loo kaasakiskuvuse põhjal, samuti vaatasime kui mitmekülgselt töös pärandobjekti ajalugu tutvustati. Oluline oli ka jutustatud loo jagatavus ning uudne lähenemine objektile,“ selgitas Päranditegijate konkursi peakorraldaja Madle Lippus muinsuskaitseametist.

Päranditegijate konkursile laekus kokku 43 tööd. Vanuseklasside vahel jagunesid tööd järgnevalt: kaks tööd esitati algkooli, 17 põhikooli ja 24 keskkooli kategoorias. Töid esitati koolidest üle Eesti.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next