Menu

Kagupiiri noored asukad alles õpivad uut ametit

  • Kirjutas Heleri Lakur

 Piirivalvurite perekond sai koerajuhtidena täiendust kahe piirivalvekutsikaga. Piirivalvurite peres kasvavad ka kogemustega teenistuskoerad Felix ja Aron. Foto: AIGAR NAGEL

PIIRIVALVE > Kersti ja Janek töötavad Piusa kordonis piirivalvuritena. Alates selle aasta maikuust said nad peale muude tööülesannete kahe lõbusa ja tegusa koerakutsika juhtideks, kellest tulevikus saavad kagupiirile vajalikud valvurid. Piirivalvurite peres kasvab kummalgi tegev teenistuskoer, see tähendab, et peres on kokku neli teenistuskoera.

„Esialgu oli plaan anda koerad erineval ajal, aga juhtus nii, et kutsikad tulid korraga,” alustab Kersti Nüüd algusest. Kutsikatest saavad tulevased jälituskoerad nii piiril kui ka loodetavasti patrulltöös. Ühe koerajuhi sõnul on soov esialgu koertes distsipliini arendada.

Foto: AIGAR NAGEL

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD