Menu

Võru keskväljakule paigaldati nurgakivi

  • Kirjutas Heleri Lakur

Uuele keskväljakule laotakse üle viie miljoni kivi. FOTO: Aigar Nagel

Eile keskpäeval löödi maasse ajalooline sümbolkivi

LINNAPILT ❯ Eile keskpäeval leidis aset Võru keskväljaku mälestusväärne hetk. Linna visiitkaardiks nimetatud ja pika protsessi läbi teinud ehitusjärgus keskväljakul löödi maasse nurgakivi, kaasa aitama olid tulnud kõik projektiga algusest peale seotud olnud isikud.

PILDIGALERII Eesti Arhitektide Liidu esindaja Kalle Vellevoogi ja projektiautori Villem Tomiste sõnul on uue keskväljaku teokssaamisel suure panuse andnud Võru endine linnaarhitekt Ülevi Eljand. Ühe kellutäie segu nurgakivile andnud endine linnaarhitekt ütles aga ise: „Küll linnarahvas saab aru, et kui uus linnaväljak on avatud, oleks siin nagu uus näitusesaal.”

Keskväljaku tööd ei seiskunud nurgakivi paneku ajaks hetkekski. Imeväikeste graniitkivide paigaldamise töödel on kaasa löönud Võru noored, kelle seas on ka eelmise aasta Võru linna noor tegija Emil Aništšenko (pildil) oma venna David Aništšenkoga. FOTOD: Aigar Nagel

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD