Menu

Aino Tambergi 25 ja 55: kass, kes käib omapäi

  • Kirjutas Heleri Lakur

 

Dekoraatori erialal õppinud Aino Tamberg on õnnelik, et onu ta koolilapsena käe kõrvale võttis ja Tartu kunstikooli soovitas astuda. Foto: HELERI LAKUR

TEGIJA > Paljud tunnevad Aino Tambergi ja teavad tema kunstipoodi Võrus. Mõningad kindlasti mäletavad tema tööruume endise reklaamitöökoja sildi järgi. Jüri tänava 33 hoovis tegutseval kunstipoel ja Aino loomingul täitus sel aastal 25 aastat. „Ta on üks eriline inimene,” nimetavad tema lähedased, kes kunstipoodi meie vestluse ajal aeg-ajalt sisse astuvad ja Ainole mõne hea sõna poetavad.

Pärast aastaid kooperatiivis töötamist ja Eesti taasiseseisvumist tuli ka Tambergil mõte iseseisvuda. „Mõtlesin, et mis saab, kui ma prooviks. Eesti sai vabaks ja ma tahan ka vabaks saada. Ma selline vaba hing,” alustab ta vabalt juttu. Tema sooviks oli olla iseenda peremees. Aino mäletab väga hästi seda, kui ta läks spetsiaalselt psühholoogi juurde ja lasi endale teste teha, et teada saada, kas tal on ettevõtjasoont. Siis öeldi, et ta saab hakkama. Ja nii see alguse sai. Reklaamitöökojana tegutsenud kollektiiv tegi algul suuri reklaame ja uksesilte. „Meil läks ikka väga hästi ja teenisime hästi, tööpuudust polnud. See oli väga lahe aeg,” meenutab naine.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD