Menu

FOTOD Tänavuse aasta talu Võrumaa nominendid on Kolotsi ja Ivaski talu

  • Kirjutas Kalev Annom

Aasta talu hindamiskomisjon teisipäeval Kolotsi talus kitse- ja lehmapiimajuustu maitsmas. Konstantin Mihhejev (vasakult, maaelu arengu võrgustiku büroo juhataja), Leho Verk (maaelu edendamise sihtasutuse nõuandeteenistuse juhataja), Marika Parv (Võrumaa Taluliidu tegevjuht), Mart Leibur (peremees), Merle Leibur (perenaine), Kerli Ats (Eestimaa Talupidajate Keskliidu tegevjuht), Karolin Lillemäe (maaelu ministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja). Fotod: Kalev Annom

Üle-eestiline talupäev on 25. augustil Saaremaal

NOMINENDID ❯ Üleeile külastas Võrumaa Kolotsi ja Ivaski talu aasta talu 2018 hindamiskomisjon. Nimelt on Võrumaa Taluliit eesotsas tegevjuhi Marika Parvega esitanud Eestimaa Talupidajate Keskliidule aasta talu nominentideks Kolotsi talu Voki külast ja Ivaski talu Rimmi külast. Võrumaa Teataja käis komisjoniga kaasas ja püüdis tabada, milline õhustik nendes taludes valitseb.

Kuningriik Võru vallas Haanja looduspargis

Kolotsi kitse(juustu)talu asub Kolotsi kuningriigis, sest talu peremees Mart Leibur ja perenaine Merle Leibur valitsevad oma talu ja loomi kuninglikult. Peremees Mart Leibur ütleb isegi, et talu (kuningriigi) pidamine on kujunenud elustiiliks 24/7.

Merle Leibur seletab, et taluelu eesmärgiks on olla sõltumatu, mitte kasutada võõrast tööjõudu. Kitsi on talus poolsada.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD