Menu

FOTOD Võrumaa Teataja eksperiment: 4800 autojuhist üle 20 tabati roolist mobiiltelefoniga

Sõidukijuhid on Võru linna liikluses tabatud autoroolis mobiiltelefoniga rääkimas eelmisel nädalal. Fotod: AIGAR NAGEL

LIIKLUS ❯ Pool aastat tagasi, 5. aprillil oli üle-eestiline mobiilivaba päev, kui politseipatrullid kontrollisid üle Eesti autojuhtide mobiilikasutamist sõidu ajal. „Kokku tuvastati Võrumaal 24 juhul mobiiliga tegelemine autoroolis,” sõnas toona Lõuna prefektuuri Kagu politseijaoskonna patrulltalituse juht Madis Soekarusk Võrumaa Teatajale.

Võrumaa Teataja otsustas teha eksperimendi. Jälgisime autojuhte nädala aja jooksul ühel ristmikul erinevatel kellaaegadel ja päevadel. Ligi 5000 autojuhist, kes ületasid ristmikku, kasutasid keskmiselt 4,4 juhti iga 1000 juhi kohta roolis olles mobiiltelefoni. See arv võib tunduda tühine, kuid liikluspildis päris hirmutav. Samuti tabasime roolis mobiiltelefoniga rääkijaid sagedasti just töönädala alguses ehk esmaspäeval ja teisipäeval. Siis oldi telefoniga rohkem hõivatud kui roolihoidmisega. Tegelikkuses on see arv palju suurem, sest kõiki rikkujaid ei õnnestunud pildile saada. Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Ragne Keiski sõnul on Eestis viimase seitsme kuu jooksul olnud rikkumisi 2429, neist Võrumaal 115. Võrreldes selle aasta aprillikuuga, kui politsei fikseeris Eestis ligi 800 rikkumist, kus juht tegeles roolis kõrvalise tegevusega, on praeguseks rikkumiste arv vähemalt kaks korda tõusnud ja liigub tõusvas joones.

FOTOD: Aigar Nagel

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next