Menu

FOTOD Krabi koolis ei valitse vaikus, esimene koolinädalgi on möödas

  • Kirjutas Heleri Lakur

 Seitsmeaastane Simona, kes alustas esimest klassi tänavu Krabi koolis, on hea näide sellest, kuidas tema potentsiaali saab paremini avada, kui õppetöö korraldada teisiti. Simona ema sõnul on laps koolipäeva jooksul alati rõõmus ja saab piisavalt tähelepanu. Tema õppetöö seal majas on jõukohane ja päevad on sisukad. Simona kõrval istub teda juhendav direktor Merike Mägise. Foto: Heleri Lakur

KOOLIELU > Krabi koolis käib õppetöö. Esimese asjana kuulen koolimajja astudes laste ja siis täiskasvanu hääli. Parasjagu on hommikusöögiaeg. Kohtun Krabi kooli direktori Merike Mägisega, kes annab Võrumaa Teatajale lahkesti kommentaare olukorra kohta nii-öelda taasavatud Krabi koolis.

Esimene koolinädal läbi

Esimese nädala kohta ütleb direktor, et neil on hästi läinud. Korraks ohkab, kuid alustab siis jutuga ning vestluse käigus selgub, et esimese koolinädala kohta on tal vaid positiivseid sõnu. „3. septembri avaaktus oli ilus. Aktusel oli palju rahvast, ligemale 50 inimest oli kohal, sealhulgas palju endisi lapsi. Aktus toimus nii nagu ta traditsiooniliselt on seni toimunud,” kirjeldas Mägise. Koolis käib praegu ainult üks esimese klassi laps.

Krabi kool FOTO: Heleri Lakur

Küsimuse peale, kas ühe lapse pärast tasus aktust pidada, vastab direktor, et ta ei näe vahet, kas kooli astub üks laps või rohkem. „Ja aktuse läbiviimisel me ei teinud ka seekord hinnaalandust, mis siis, et kooli astus ainult üks laps,” märkis ta. „Niimoodi me siin vaikselt toimetame. Meil on oma kindel päevarütm ja kõik on teistmoodi kui tavakoolides. On hommikupoolsed ja õhtupoolsed tegevused. Usume, et lapsi tuleb kohe-kohe juurde,” lisab Mägise.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD