Menu

Võru juustutehas: ettevõte, mille taga seisavad pühendunud töötajad

  • Kirjutas Heleri Lakur

Pildil on Valio Võru juustutööstuse tehasejuht Vahur Sikaste (vasakult teine) koos staažikate töötajate (vasakult) Rita Mokriku, Ülla Koduvere ja Aare Leeriga. Juustukera, mis ootab oma valmimist umbes aasta, kaalub üle 30 kilo. Foto: AIGAR NAGEL

PIKAAJALISED TÖÖTAJAD ❯ Võru juustutehas tähistab tänavu 50 aasta juubelit.

Legendaarne juustutehas on legendaarne ka oma töötajate poolest. Kõige staažikam neist on ettevõttes töötanud üle 45 aasta. Võru juustutehase direktori Vahur Sikaste sõnul on töötajate keskmine vanus 46 aastat. Tehasejuhi sõnul on see iseenesest kuidagi niimoodi välja kukkunud, et inimesed on jäänud ettevõttesse püsima ja ta on selle üle ainult uhke. Kuigi ettevõte on üle elanud erinevaid aegu, on suurettevõttes kunagi töötanud üle 1000 inimese. Praegu töötab tehases kokku üle 170 inimese. Öeldakse ikka, et iga eduka ettevõtte taga on pühendunud inimesed. Võrumaa Teataja toob teieni need üksikud endised ja praegused persoonid, kes räägivad meile sellest, mis neid juustutehasega nii kauaks siduma on jäänud. Oleme tänulikud.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD