Menu

Haigla müük toob Võrru uue arstikeskuse

Praegu paiknevad Võru perearstikabinetid valdavas osas endises polikliiniku hoones. Uue keskuse rajamine võib polikliinikumaja tühjaks jätta.   Foto: INNO TÄHISMAA MEDITSIINIASUTUS • Kavandatav Lõuna-Eesti haigla müük toob Võrru uue arstikeskuse, tagamaks, et Võru inimesed tulevikus päris ilma arstiabita ei jääks.

Kolmapäeval üllatas Võru inimesi teade, et Lõuna-Eesti haigla rajab Võrru uue meditsiinikeskuse. Täiesti uude, meedikute vajaduste järgi projekteeritavasse keskusse koondatakse perearstid ja teised meditsiiniga seotud teenusepakkujad.

Kuigi nii Võru linnavalitsus kui ka haigla lükkasid ümber spekulatsiooni, et uue keskuse rajamine on seotud ASi Lõuna-Eesti Haigla müügiga, tunnistas Võru linnavolikogu esimees Erki Saarman, et nii see võib olla. Saarmani väitel pole välistatud, et uus omanik arstiabiteenused Võrust minema viib. „Oleme huvitatud, et arstiabi Võrru edasi jääks,” märkis ta.

Kommentaarid   

+3 #1 häh 2013-07-20 15:28
otsi lolle
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #2 ARVI 2013-07-20 18:11
:P
Tsiteeri | ebasobiv
+16 #3 võrulane 2013-07-20 19:06
Arvestades millised inimesed linnas otsuseid teevad, siis kindlasti ei ole tegu millegi taolisega mis reaalselt rahva huvidest ja heaolust lähtuksid, pigem ikka kohalike aferistide iskliku heaolu ja tuleviku kindlustamise nimel tehakse tööd. Samas rahvale valimiseelne ajupesu ja ilusad lubadused, st. valed käivad praeguse linnavaltsusega jätkuvalt käsikäes.
Tsiteeri | ebasobiv
+13 #4 võrukas 2013-07-20 23:50
Müüme korraliku kostüümi maha ja asemele ostame luitunud seeliku.
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #5 Marie 2013-07-21 15:15
Mugavuse asemel tekitame ebamugavusi. Haigla on nimelt kaugel ja haigel pole transport võtta nagu Tallinnas, kus tasuta bussid -trammid iga minut jala juurest väljuvad. Ka ei usu ma, et inimese raviks ja hüvanguks seal midagi juhtuma hakkab. Kui spetsialiste-er iarste juhtub ka abi pakkuma, siis suure raha eest, kui sedagi.Arstid ongi enamikus oma arstivande unustanud ja tüütuid abivajajaid peavad putukateks, keda õigem igati peletada.
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #6 troll 2013-07-21 16:05
Oh teid lihtsameelseid! Kes seda teab, mis kahel naljamehel plaanis? Kuid selge on see, et uut tervisekeksust rajada ei kavatseta. Plaan oli lihtsalt tähelepanu saada.
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #7 putin 2013-07-22 09:02
Lõhnab vandenõu-teoori a järele, sest paar riikliku tähtsusega spetsialisti Tallinnast on ka avalikult selle välja öelnud, et ääremaadele tööstust ei tule ja kohalikud peaksid ära elama turismi ja meditsiiniteenu ste pakkumisega. Nii et Valnerite lobitöö on vilja kandnud, sest linn astus Omavalitsuste Liidust välja ja Valnerid said liikmemaksude raha omale Folkloorifestiv ali tarbeks. Hr Valner(olles ministeeriumis nõunik), hakkas seega arendama nn kultuuri (kuidas see senini välja on kukkunud, näevad kõik). Naljakas on muidugi see, et kui hr Valner ei saanud kuskil hakkama, siis sai temast vene aja kombel ministeeriumis nõunik(põhimõtt el------tahad tüütusest lahti saada, eduta ministeeriumi). OK-------aga kui võrrelda inimeste vajadusi, siis arstiabi on kindlasti vajalikum, kui mõni kultuuriüritus. Kui linn astusa OL-ist välaja, siis on see tema süü, et nüüd saab haigla maha müüa. Sellega aga kaovad ära anestesioloogi, kirurgia ja sünnitus osakonnad. Ning erakorralise arstiabi kvaliteet muutud küsitavaks, sest kui pole ööpäeva-ringsei d valveid ülalmainitud sektorites, siis olenematta, kui häasti kiirabai brigaad tegutseb, kulub ikkagi Tartusse sõiduks kordades rohkem aega, kui praeguse haiglani. Aga eks ta ole-----ja kellegi tühjad platsid vajavad täis-ehitamist ja valimisteks on tähelepanu vaja. Ja ma olen kindel, et Võrukate puhul kehtib ka nendel valimistel nana saksa propagandaminis tri doktriin------- et rahvas ei usu valet----RAHVAS USUB VÄGA SUURT VALET. Seega--------HÄ ID VALIMISI, SETSIMEHED.
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #8 putin 2013-07-22 09:06
Kirjutasin ka paar kirjaviga sisse, sest muidu on sellele avaldusele suht raske vastu vaielda. Nüüd saab vähemalt öelda, et õpi kõigepealt kirjutama.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #9 Simon 2013-07-22 20:33
:u aga teeks bussi liikluse tihedamaks ja meil juu meegomäel 9 korruseline kindlus mis pool tühi
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #10 miki 2013-07-24 10:01
Simon kirjutas:
:u aga teeks bussi liikluse tihedamaks ja meil juu meegomäel 9 korruseline kindlus mis pool tühi

Kus linnas sul see pooltühi maja on? Jutuksolevas haiglas on tühi vaid ühe korruse üks pool.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD