Menu

Kas Võrust saab meditsiini- või tühjade haiglate keskus?

Võru linna ja haigla juhid räägivad kui ühest suust, et Võrust saab meditsiinikeskus, samal ajal on linnast saamas tühjade haigemajade keskus.

Olukorras, kus Võrus on üks tühjalt seisev endine haigemaja Karja tänaval, arstiabiasutuste leidmisega hädas teine endine haigemaja Jüri tänava ääres ja suur haigla Meegomäel, mida patsientide puudusel tahab riigi valitsus ära likvideerida, tahavad linna ning haigla juhid rajada veel ühe haigla, tõenäoliselt siis kavandatava Kagukeskuse teise etapi alale. Juhid pakatavad optimismist: nii linnapea Jüri Kaver kui ka haigla juht Arvi Vask avaldasid lootust, et koostöös kujuneb Võrust piirkondlik meditsiinikeskus, mille teenindusala ületab oluliselt nii Võru maakonna kui ka Eesti riigipiiri.


Pealtnäha paistavad plaanid väga ilusad, eriti enne kohalike omavalitsuste valimisi. Need, kes Võru asja aga vähegi süvitsi vaatavad, mõtlevad, kas juhid on hulluks läinud. Veel üks keskus, olukorras, kus olemasolevatelgi pole piisavalt rakendust. Ikka veel on vaja panna raha klaasi ja betooni, kui arstidele ja õdedele pole raha, et palka maksta, mistõttu jooksevad arstid-õed ära välismaale. Lõuna-Eesti haigla ja muud meditsiiniasutused pole sellest hädast puutumata.


Haigla ja linna juhid võiks oma suurusehullustuses veidi hinge tõmmata, maha istuda ning mõelda, mida annaks teha juba olemasolevate, tühjalt seisvate ja lagunevate hoonetega, enne kui uusi rajama hakata. Muidu juhtub nagu koolidega, mida on maksumaksja raha eest muudkui ehitatud ja remonditud, ent millest osa pärast ehitust kohe kinni pannakse ning mis tondilossidena Eesti keskkonda „kaunistavad”. Ehk oleks mõistlikum Võru linnas mõni tühjalt seisev maja korda teha, et linnapilt päris käest ära ei läheks ja inimesed linnas ikka elada tahaks? Või on praegused juhid Võru tuleviku osas juba täiesti lootuse kaotanud – nii, et ei näe siin enam muud perspektiivi, kui euroraha kiiresti taskusse kühveldada ja punuma panna?

Kommentaarid   

+5 #1 :D 2013-07-20 14:35
huvitav, kui patsiente pole, miks siis järjekorrad mitu kuud pikad on???
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #2 ehee 2013-07-20 16:01
[quote name=":D"]huvit av, kui patsiente pole, miks siis järjekorrad mitu kuud pikad on???


arste ja lepinguraha pole - ainus põhjus , aga otsene. reformi ullid võivad omakasu silmas pidades ka pea peal käia ning valimiste eel ka spagaati visata, aga kui riiklikult on asi refide poolt mättasse keeratud siis ei aita hädatapp ka - olgu või tervisekeskuse nime all.
Tsiteeri | ebasobiv
+10 #3 võrulane 2013-07-20 18:54
Nii on, et kahjuks praegused saamatutest ja rumalatest koosnevad linnajuhid ei ole suutelised enamaks, kui luua piirkonnas näiline heaolu ja hoolivus rahva suhtes. Samas ei taheta märgata ega tunnistada,et piirkonnas on rahvaarv märkimisväärsel t vähenenud ja piirkonnast lahkujate arv kasvab jätkuvalt.
Tsiteeri | ebasobiv
-4 #4 ajas kinni olevale veeru kirjutajal 2013-07-20 19:54
Mulle tundub, et selle arvamusloo kirjutaja hoiab oma esimest nätsu ka vist paberi sees tagataskus alles.
Kui sa oled Karja tänava maja juures käinud - siis saaksid väga hästi aru - et sinna juba ühtegi haiglat ega teeninduskeskus t sisse ei pane!
Ära heieta leheveergudel!
Negativist selline!
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #5 kohalik 2013-07-20 23:49
No selle peale annab ikka tulla, et Karja tänava endist haigemaja tervishoiuga seostada. Olete õigel teel. Võrus on veel hulk igasugu vanu maju, mille najal juhtkirju kirjutada - Tamula söökla näiteks. "Milleks meile uued kohvikud, kui vana hea nõukaaegne söökla laguneb?" Näete, tegin ühe lause juba ette valmis. Ja keegi pole vist selle peale tulnud, et Rimi või Selver on soetanud Võrru kaubanduspinnad selleks, et lõpetada toidukaupade turustamine Võru linnas ära. Just selline loogika kumab neist haigalugudest läbi.
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #6 +++ 2013-07-21 12:05
Otsustage siis ära kähku kas meile on haiglat vaja või krematooriumi. Linnavalitsus auu, auu, ega teiegi ilmasambaks jää...
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #7 Pole paha: 2013-07-21 16:29
Hermese maja laguneb.Selle asemel uus ja uhke meditsiinikesku s keset linna.Isegi parkimiskohti oleks.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD