Menu

Haigla jäi teisipäeval müümata

Pildil on teisipäeval haigla saalis enne koosoleku algust omavalitsusjuhtidele viimaseid juhtnööre jagamas MTÜ Terve Võrumaa üldkoosolekut juhatanud Tiit Tõnts (esiplaanil) ja Arvi Vask.     Foto: INNO TÄHISMAAMÜÜK VOLIKOGUDE OTSUSTADA • Meegomäel asuva Lõuna-Eesti haigla aktsiapakki hoidev MTÜ Terve Võrumaa omavalitsusjuhtidest koosnev üldkoosolek ei kinnitanud teisipäeval ette valmistatud otsust haigla 51 protsenti aktsiate müügi kohta ning võttis ajapikendust 23. jaanuarini.


Võrumaa omavalitsuste esindajad rääkisid teisipäeval pärast koosolekut, et haigla müügi otsus tahetakse veel volikogudes läbi arutada. Ühtlasi soovivad omavalitsusjuhid asja kohta rohkem informatsiooni ja seda, et see info muudetaks avalikuks.


Kommentaarid   

-2 #1 trulla 2013-12-19 18:01
Vastavalt MTÜ seadusele mittetulundusüh ingu ümberkujundamin e teist liiki juriidiliseks isikuks ei ole lubatud. Ka sihtasutuseks mitte. Kui MTÜ müüb oma enamusosaluse AS-s, mille 100% omanik ta on ning muid tegevusi MTÜ-l peale aktsiate omamise MTÜ-l polegi, siis ongi tegemist MTÜ ümberkujundamis ega. Võrumaal eriarstiabi andmist MTÜ Terve Võrummaanad enam kuidagi mõjutada ei saa.
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #2 vanasõna 2013-12-21 00:44
... kui uus kaev valmis,alles siis võib vana kaevu kinni ajada. Jääb mulje, et Võrumaad juhivad mingid Tagurpidi-Antsu d: olemasolev haigla tuleb maha müüa ja siis... siis uut hakata ehitama.
Tsiteeri | ebasobiv
-3 #3 jõmm 2013-12-21 08:51
trulla kirjutas:
Vastavalt MTÜ seadusele mittetulundusühingu ümberkujundamine teist liiki juriidiliseks isikuks ei ole lubatud. Ka sihtasutuseks mitte. Kui MTÜ müüb oma enamusosaluse AS-s, mille 100% omanik ta on ning muid tegevusi MTÜ-l peale aktsiate omamise MTÜ-l polegi, siis ongi tegemist MTÜ ümberkujundamisega. Võrumaal eriarstiabi andmist MTÜ Terve Võrummaanad enam kuidagi mõjutada ei saa.


Eesti vabariik sai Võru haigla N- Liidult,haigla on enda eluspüsimiseks saanud lepingulisi rahamakseid Eesti maksumaksja haigekassalt. Et kusagil tekkis mingi juriidiline keha ( MTÜ Terve Võrumaa) , mis näiliselt midagi mõjutab on sulaselge bluhv. Pole nn. omanikud ega otsustajad sinna iial sentigi paigutanud ega ühtki suure mõjuga otsust teinud. Mõni hädakiri tühjale metsale huikamiseks on selle ajaga ehk valmis saadud. Ja nüüd rääkida tõsise näoga mingitest volikogude seisukohtadest ja mõjudest on rohkem huumor. Nii,et las arutavad oma formaalsused läbi ja tehku tõsist nägu - aeg on teemaga kuidagi edasi minna, mitte pulgakommi, mis maitset igapäevaga kaotab lutsima jääda. Isegi Saarmani ja teabmis spetsialistide oletus välisklientidel e teenuse pakkumisest realiseerub samuti tõenäolisemalt kui siin on tegemist seotusega Tartu Kliinikumiga.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #4 Keegi 2013-12-21 11:43
ei tahagi osta.Kõigepealt eraldub kiirabi haiglast,siis hakatakse edasi vaatama.Ärge tekitage segadust,vaadak e kuidas mujal asjad käivad,näiteks Viljandis.Ehita takse uus,vana jääb valla pilansi,tehke mida tahate hiljem kui varem maha parseldada ei jõua.Lõplahendu s lammutus,see nõuab ka raha.Personal lahkub uude,tee vanaga mis tahad kui hoone on tühi.Mõelge peaga natukene.
Tsiteeri | ebasobiv
-4 #5 trulla 2013-12-21 12:36
Eks teatud huvigruppidel on ärilistel kaalutlustel muidugi mõjutanud ka, et MTÜ mingil tingimusel sisulist juhtimist ei teeks. Aga see selleks. MTÜ saab kinni panna, mitte vara maha müüa. Siis riik vaatab, kellel antud vara ja funtksiooni üle annab. Aga need ülevaatajad ei ole muidugi enam need, kes MTÜ-d juhtisid.
Tsiteeri | ebasobiv
-2 #6 kribu 2013-12-25 16:12
algul eesti riik müüs oma raudtee maha,mida hiljemalt topelt summaga tagasi ostis.ma ei saa aru miks just VÕRU haigla neile ette jäi.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD