Menu

Külma trotsivad nii kodutud inimesed kui ka loomad

Nöörimaa tugikodus on ulualuse leidnud härra Hunt (esiplaanil), kes teisipäeval varjupaiga töötajaid kiitis.     Foto: INNO TÄHISMAA

HÄDALISED • Praegused pakaselised ilmad on rasked nii kodututele loomadele kui ka inimestele, kes leiavad varju Nöörimaa hoiupaigas ja tugikodus.

Väljas on külma 18 kraadi ringis, kui Võru Nöörimaa tugikodu uksest astub sisse kehast kange ja näost sinine vanemas keskeas meesterahvas, kel ei tule esiti suust ühtegi sõna välja. On näha, et mees on napsitanud, aga samuti külma saanud, nii et tugikodu töötajatel pole südant teda välja saata. Mees, kes on paar ööd tugikodust kadunud olnud, juhatatakse edasi puhkeruumi ja talle pakutakse sooja teed.

Tugikodu reeglid näevad ette, et alkoholi tarvitanud inimestele ulualust ei pakuta. Nagu rääkis tugikodu direktor Eve Ilisson, siis praeguste pakaseliste ilmadega vaadatakse sellele reeglile läbi sõrmede. Suvel ollakse alkoholi suhtes palju karmimad, joobe tuvastamiseks on hangitud alkomeeter. Teisest küljest ongi praegu rahulik aeg, sest käes on kuu lõpp ja tugikodu elanikel raha otsas. Tavaliselt jätkub raha napsitamiseks kuu algul, kui viienda kuupäeva paiku laekuvad arvetele pensionid.

Video: Iga üleelatud talveöö on kodutule justkui kingitus!

Vaata veel liigutavat lugu, kus Võrumaa Teataja külastas Võru loomade varjupaika ja pisike koer Pipi sai endale uue perenaise.

Vaata, Kuidas elavad kodutud loomad Võru varjupaigas

Kommenteerimine on suletud

Kommentaarid

+2 #11 Ei 2014-01-29 10:40
ole veel õiget külma olnud.
ebasobiv
-1 #12 Mis 2014-01-29 10:58
joodikute punker siin on kes kaarte mängivad ja mitmenda klassi poiss selle video tegi.
ebasobiv
-2 #13 olev 2014-01-29 11:05
Tubli pr v prl Illisson. tulebki nendele inimvaenulikele seadustele selg pöörata. tihti on sellele kodutule, elult peksa saanule naps ainuke lohutus. seni kui on inimesi kes põlglikult nimetavad koerakest koeranässiks ja ka elu hammasrataste vahele jäänutele vaatavad põlastusega meil siin elu vaevalt paraneb? päikest.
ebasobiv
-3 #14 Vidrik 2014-01-29 11:14
Mis kirjutas:
joodikute punker siin on kes kaarte mängivad ja mitmenda klassi poiss selle video tegi.

mis sellel videol siis häda on :u
ebasobiv
+3 #15 Leili 2014-01-29 14:23
Mehed on ju purjus mängivad kaarte,habemik nõuab sotsiaal töötajalt võlga tagasi.Kuidas purjus mehi sotsiaal maja vastu võtab?Tuleb välja,et raha eest ikka võetakse,kui raha tagasi küsitakse.
ebasobiv
-4 #16 Kes sa küll oled 2014-01-29 14:30
Leili kirjutas:
Mehed on ju purjus mängivad kaarte,habemik nõuab sotsiaal töötajalt võlga tagasi.Kuidas purjus mehi sotsiaal maja vastu võtab?Tuleb välja,et raha eest ikka võetakse,kui raha tagasi küsitakse.

Näha kohe, et toimub norimine.
ebasobiv
0 #17 Raili 2014-01-30 08:49
Kes sa küll oled,saan Teile vastata.Siin ei ole mingisuguse norimisega tegemist.Olete vist seal hooldustöötaja siis muidugi on rumal kuulata sellist lugu.Palun vaatake nüüd ise ka veelkord video üle.See on ju täielik asitõend ja Teie väidate,et tegemist on norimisega.Habe mega mees on täielikult purjus,vehib kätega,absaluut selt ei valitse ennast.Teised kaks on ka kahtlase olekuga,arvutis mees on kaval ei taha tegemist teha.Vaadake milline segadus on laual,puudub vähemgi kord.Täielik korralagedus sots-töötaja silmade all.Mis seal veel muidu võib olla,isegi ajakirjaniku silmade all juhtus selline lugu.Muideks seda habemiku nägin hiljuti noorema mehega,(vist kes istus laua otsas)turu nurga taga otekolonni joomas.Tülitasi d vanemaid naiskodanike kes läksid või tulid turult.Kirjutan sellepärast,et olen varem tegelenud alkohoolikutega ja palun mitte nende kaitseks välja astuda.Seal turvakodus tuleks üks reid teha Linnavalitsuse töötajaga.
ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD