Menu

Ungari välisminister kohtus Võrus teeniva Ungari üksusega

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Fotod: ANDREI JAVNAŠAN/Võrumaa Teataja

Ungari välisminister Péter Szijjártó külastas 2. jalaväebrigaadi Taara linnakut, et saada ülevaade seal teeniva Ungari üksuse tegevusest ning tutvuda nende eluoluga.

Ungari ja Eesti kaitseväelastega kohtudes tänas minister oma üksust teenistuse eest ning avaldas lootust, et edaspidi on koostöö kahe riigi kaitsevägede vahel veelgi tihedam, edastas kaitseväe peastaap. "Te saate alati loota oma lojaalsetele liitlasele," ütles välisminister Szijjártó oma Eesti kolleegidele.

Ungari välisministrit saatnud 2. jalaväebrigaadi ülema kolonel Eero Rebo sõnul on Ungari kaitseväelased jätnud talle hea mulje ning eestlastel ja ungarlastel on üksteisel nii mõndagi õppinud.

"Ungari üksus on näidanud ennast ainult positiivsest küljest. Nende distsipliin, motivatsioon ja väljaõppetase on väga kõrged," ütles kolonel Rebo.

2. jalaväebrigaadi saabunud Ungari üksus kuulub Ungari 25. Klapka György jalaväebrigaadi 1. mehhaniseeritud pataljoni, mille alaline paiknemisala asub Ungari loodeosas Tata regioonis. Ungarlased lahkuvad Eestist septembri lõpus pärast õppust Training Bridge 2017.

15 PÄEVA ENIMLOETUD