Menu

Pühapäeval riigimetsas alanud raierahu kestab juuni keskpaigani

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Võrumaa Teataja

Lindude ja loomade pesitsusaja tõttu algas algas pühapäeval riigimetsas raierahu, mis kestab 15. juunini.

Raierahu kehtestamisega välditakse eelkõige vanades metsades elavate lindude ja loomade häirimist sigimisperioodil. Kevadine raietööde peatamine on riigimetsas saanud traditsiooniks, riigimetsa majandamise keskus (RMK) on raierahu pidanud alates 2002. aastast, edastas RMK. Lageraiet raierahu ajal ei tehta. Erandiks on haiguste ja kahjurite leviku ärahoidmiseks tehtavad raied kahjustatud metsades ja kuivades puhtmännikutes.

"Toimetame sel ajal riigimetsas edasi, kuid keskendume uue metsapõlve rajamisele ja noore metsa hooldamisele, millega tegeleb sel kibekiirel ajal 1700 tublit istutajat. Samuti teeme töid, mis on vajalikud teede, sihtide ja kuivenduskraavide korrashoiuks ning pinnaste tahenemisel jätkame ka puidu kokkuvedu juba raiutud lankidelt," ütles RMK juhatuse liige Tavo Uuetalu.

Tänavu istutatakse riigimetsa 20,7 miljonit puud, tehakse noore metsa hooldamist 43 200 hektaril ja hööveldatakse teid 14 000 kilomeetrit.

Kommentaarid   

+1 #1 Leonhard 2018-04-16 07:57
Kas siis kui tselluloositeha s tööle hakkab ei hakka linnud Eestis pesitsusaega veetma ? 2 kuud ilma tooraineta on nonsess või kuidas Aigar Kallas
Tsiteeri | ebasobiv
0 #2 Aigar Needo 2018-04-16 07:58
Loodame, et sellest ka kinni peetakse!
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD