Menu

Kaitsevägi teavitab linnades valjuhääldite kaudu suurõppuse algusest

  • Kirjutas BNS

Võrumaa Teataja

Kaitsevägi teavitab neljapäeval 21 linnas sõidukitele paigaldatud valjuhääldite kaudu inimesi järgmisel nädalal algavast suurõppusest Siil, kirjutab Postimehe võrguväljaanne.

Valjuhääldioperatsioon toimub Tallinnas, Tapal, Rakveres, Kundas, Jõhvis, Sillamäel, Narvas, Paides, Türil, Tartus, Võrus, Valgas, Tõrvas, Viljandis, Sauel, Pärnus, Kuressaares, Haapsalus, Kärdlas, Paldiskis ja Keilas.

Kaitsevägi põhjendab aktsiooni sellega, et 2. mail algava suurõppuse Siil ajal on Eesti teedel ja asulates tavapärasest rohkem kaitseväe tehnikat, mis võib tähelepanematuse korral suurendada liiklejate sattumist ohtlikesse olukordadesse. Et tagada õppuse aegne elanike tähelepanelikkus ja turvalisus ning samas harjutada läbi alternatiivkanalitega info levitamist plaanib kaitsevägi neljapäeval edastada valitud asulates valjuhääldimasinate abil õppusega Siil seotud teadet.

Valjuhääldite kaudu edastatav sõnum teatab Siili lähenemisest ning soovitust olla liikluses tähelepanelik. Sõnumi täpne tekst on veel koostamisel, üks võimalik variant on näiteks: "Tähelepanu, tähelepanu, tähelepanu! Kaitseväe ametlik teadaanne. Nädala aja pärast algab suurõppus Siil. Kaitsevägi palub olla õppuse ajal liikluses eriti tähelepanelik. Kordan…". Sõnumit edastatakse pidevate kordustega.

Infot on kavas edastada vahemikus kell 9-19. Haiglate, koolide ja lastaedade läheduses valjuhääldid vaikivad. Näiteks lapsevankrite lähedal keeratakse heli minimaalseks. Heli edastamist alustatakse asulasse sisenemisel, asulat läbitakse kahel korral ja heli edastamine lõpetatakse asulast väljumisel.

15 PÄEVA ENIMLOETUD