Menu

Maksuamet tuvastas neljas Võru ettevõttes 13 registreerimata töötajat

Pilt on illustratiivne FOTO: Aigar Nagel

Maksu- ja tolliamet kontrollis Võru linna ettevõtteid, neljas ettevõttest tuvastati 13 registreerimata töötajat.

Maksu- ja tolliamet kontrollis mai teises pooles kokku 17 Võru linnas tegutsevat ettevõtet, kus kontrolliti 81 töötaja registreerimist ning ümbrikupalga saamist, edastas amet. Registreerimata oli neljast ettevõttest 13 inimest.

Ameti maksuauditi üksuse juhi Evelin Muttiku sõnul oli ühel kontrollitud ettevõttel objektil registreerimata üks töötaja, kuid pärast kontrolli registreeris tööandja veel lisaks kümme töötajat, keda vaatluse hetkel ehitusel ei olnud. "Meie külastuste eesmärgiks on veenduda, et ettevõtetes on maksuasjad korras. Kui tööandja külastuse järgselt enda töötajatega seonduvad asjad korda teeb, on eesmärk täidetud," sõnas Muttik.

"Samas ühe äriühingu kontrollimisel käskis ettevõtte esindaja neljal registreerimata töötajal peitu minna ja maksuaudiitoritele töötamist ettevõttes mitte kinnitada," ütles Muttik. "Selgus aga, et üks nendest töötajatest oli juba neli aastat ettevõttest ümbrikupalka saanud. Nii et tööandjaid on väga erinevaid ja samuti on erinevad rikkumiste avastamisel ettevõtetele kohalduvad tagajärjed."

Samuti kontrollis MTA seda, kas ettevõtetes makstav palgatase vastab valdkonna ja piirkonna keskmisele ning tuvastas, et kolme ettevõtte puhul on palgatase keskmisest oluliselt madalam. "Vaatame koostöös kontrollitud äriühingutega täpsemalt üle selle põhjused, vajadusel teeme kindlaks tegeliku maksukohustuse ning korrigeerime deklaratsioonid," sõnas Muttik.

MTA jätkab registreerimata töötajate ja ümbrikupalkade maksmise vähendamisele suunatud vaatlusi üle Eesti, sealhulgas senisest rohkem just väikelinnades ja asulates.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next