Menu

Mobiilandmeside kiirused on randades väiksemad kui sisemaal

  • Kirjutas BNS

Mobiilse andmeside kiirused Eesti rannaaladel on mõnevõrra väiksemad kui sisemaal, selgus tehnilise järelevalve ameti (TJA) korraldatud mõõtmistest.

Kõigi operaatorite keskmised allalaadimiskiirused jäid randades vahemikku 45-50 Mbit/s ning üleslaadimiskiirused 24-26 Mbit/s. Need keskmised on mõnevõrra väiksemad kui Eesti sisemaal, kus TJA vastavad mõõtmistulemused on olnud 65-75 Mbit/s ja 25-29 Mbit/s, teatas ameti pressiesindaja neljapäeval.  

Samas on selline tulemus ootuspärane, sest rannaaladel on kvaliteetse andmeside tagamine looduslike tingimuste tõttu operaatorile suurem väljakutse, lisas TJA esindaja.

Amet mõõtis mais ja juunis mobiilse andmeside kiiruseid Eesti supelrandades Telia, Elisa ja Tele2 võrkudes. Kokku tehti 150 mõõtmist 52 rannas- kõigis Eesti ametlikes ning muudes tuntumates randades. Suurem osa mõõtmistest tehti päeval, ajavahemikul kella kaheksast kuueni.

Andmesidekiiruste mõõtmistel kasutas TJA Samsung Galaxy S7 nutitelefone ja nende võrguvalik oli automaatne ehk telefon valis parima saadaoleva võrgu. Suuremates randades tehti mõõtmised mitmes punktis ning mõõtetulemusena fikseeriti keskmised tulemused.

Tehnilise järelevalve amet soovitab parema levi ja andmeside saamiseks rannas liikuda ranna vahetus läheduses olevast metsast või kõrgetest liivaluidetest eemale, et need ei jääks need levi varjama. Samuti on mobiiltelefoni kasutades mõistlik püsti tõusta, kuna kõrgemal on tavaliselt levi parem. Kui randa koguneb keskpäeval väga palju inimesi, siis võib ka internetiühenduse kiirus langeda, sest see jaguneb kõigi kasutajate vahel – võimaluse korral planeeri mahukam internetikasutus väljapoole tippaega, märgib TJA.

Täpsem mõõtetulemuste kokkuvõtte ja kaart on kättesaadav TJA kodulehelt.

15 PÄEVA ENIMLOETUD