Menu

Päästeamet: lõhkekeha leiu korral helistage otsekohe 112

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Aigar Nagel

Päästeamet kutsus teisipäeva hilisõhtuses pressiteates Eesti inimesi helistama igasuguse lõhkekeha leiu korral viivitamatult hädaabinumbrile 112.

"7. augustil kell 15:44 toimus vahejuhtum, kus õhuharjutusalal Pangodi kohal Otepää lähistel tulistas Hispaania hävitaja Eurofighter eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi. Kuna raketi täpset lennutrajektoori, asukohta ja seisukorda ei ole teada, siis palub päästeamet inimestel seda lõhkekeha iseseisvalt mitte otsima minna," seisis pressiteates.

Juhtunud sündmuse valguses paneb päästeamet inimestele südamele, et kõik lõhkekehad on ohtlikud. Juhul, kui märgatakse esemeid, mis võivad olla raketi osad või rakett palub päästeamet seda mitte mingil juhul puutuda ning teatada leiust viivitamatult hädaabinumbrile 112, nähtus teatest.

Päästeameti demineerimiskeskuse nõunik Arno Pugonen tuletas meelde, et kõik lõhkekehad on väga ohtlikud. "Lõhkekehad on ehitatud selleks, et tappa, vigastada või tekitada suuri purustusi. Ükskõik millise sõjamoonaga on tegemist, on see igal juhul ohtlik ja seda peab käsitlema ülima ettevaatlikkusega" rõhutas Pugonen.

Päästeamet juhib tähelepanu sellele, et mitte mingil juhul ei tohi kahtlast eset kaasa võtta ega liigutada. "Selleks, et mitte ennast ja teisi ohtu seada, tuleks lõhkekeha leidmisel kus iganes kohast, seda mitte puutuda. Leiu korral helistada viivitamatult hädaabi numbrile 112. Pärast seda annab häirekeskus leidjale edasised käitumisjuhised ning sündmuskohale saadetakse demineerijad. Nemad selgitavad välja, millega on tegemist," sõnas demineerimiskeskuse nõunik.

15 PÄEVA ENIMLOETUD