Menu

Keskerakond lubab pensionitõusu kõrval ka lesepensioni

  • Kirjutas BNS

Pixabay

Keskerakonna põhieesmärk sotsiaalvaldkonnas eelseisvateks riigikogu valimisteks näeb ette koos erakorralise tõusuga pensionitõusu 100 euro võrra 2020. aastal, lisaks seistakse lesepensioni ja õenduskodude loomise ning koduõendus teenuse kättesaadavuse eest. 

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu ütles, et erinevate erakondade esindajad tunnistavad eakate rasket elujärge ning vajadust pensionitõusuks, kuid ainult Keskerakond on valmis seda erakorraliselt tegema. 

"Kutsume teisi erakondi toetama meie ettepanekut erakorralise pensionitõusu osas, sest pea pooled vanaduspensionärid on vaesusriskis ja nad tuleb sellisest olukorrast välja aidata,“ ütles Sarapuu. „Keskerakonna erakorralise pensionitõusuga kasvab aastaks 2023 keskmine pension ligi 700 euroni ehk üle 200 euro võrreldes 2020. aasta algusega.“ 

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD