Menu

Urmas Utsal: „Kandideerin protestiks, sest maainimesest ehk toidutootjast räägitakse väga vähe!”

Meremäe valla aasta tegija 2016 Urmas Utsal müüb seal kandis iga paari päeva tagant Võrru Valiole paarsada liitrit piima. „Anu Klaas Tähe talust müüb ka Võrru piima ning rohkem selliseid ei olegi,” ütleb Urmas Utsal. „Kui kaob kuke kiremine ja lehma ammumine, on juba hilja.” Foto: VÕRUMAA TEATAJA

MAAELU ❯ Talunik Urmas Utsal ütleb otsekoheselt, et kandideerib kohalikel valimistel protestiks, sest maainimestest, kelle töö toob toidu lauale, räägitakse liialt vähe. Nüüd lubab kahe tooli seadus lausa Toompealt alla tulla ja kohalike omavalitsuste volikogudesse kandideerida.

„Tahaks näha, kas keegi, kes siin kandideerib, loobuks Toompea palgast ja tuleks kohalikku maaelu edendama? Nad ei suuda pealinnaski asju joones hoida ja nüüd tahavad suuta korraga kahel toolil istuda. Õigemini kolmel toolil, sest Tallinnast on Meremäele ligemale 300 kilomeetrit, mis tähendab, et edasi-tagasi sõites tuleb minimaalselt kaheksa tundi liisitud auto mugavas istmes istuda,” ütleb Urmas Utsal, Utsali Koidu talu peremees Kangavitsa külast Meremäe vallast.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next