Menu

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski külastas Võru linna

FOTO: Võru linn

Täna, 22. septembril oli Võrus visiidil tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. Minister suhtles Vabaduse väljakul toimunud laadal kodanikega, tutvus värskelt renoveeritud lasteaia Sõleke ruumidega, külastas toetuskeskust Meiela ja Võru Järve kooli ning kohtus Lõuna-Eesti Haigla ja Lõuna-Eesti Erihooldusteenuste Keskuse esindajatega. Ministrit saatis linnapea Anti Allas.

Ministri sõnul tehakse Võru Järve Koolis ja toetuskeskuses Meiela väga head tööd. „Kindlasti toetan, et Meiela tegevused Võrumaal saaksid laieneda. Hea on näha, et kogu protsess on küll väikses mahus, kuid tervikliku süsteemina käivitatud. Nüüd on vaja vaid kasvada suuremaks, et tagada rohkematele toetust vajavatele noortele võimalus jätkata iseseisva eluga Meiela kodus,“ ütles minister.  

Kohtumisel Lõuna-Eesti haiglas kinnitasid nii minister kui linnapea, et toetavad erihooldusteenuste keskuse laienemist linna, et erivajadustega inimeste elamistingimused paraneksid. Lisaks arutleti haigla arenguperspektiivide ja hetkel päevakorras olevate teemade üle.

Samuti avaldas minister head meelt, et linnal on kindel plaan tervisekeskuse projekt uude taotlusvooru esitada ja kinnitas, et Võrule on selle jaoks vahendid planeeritud. Ministri sõnul kuulutatakse voor välja mõne kuu pärast.

Võru visiiti kokku võttes ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski: „Tutvudes linnaga nägin, et Võru liigub jõudsasti edasi ning mitmed olulised projektid on kas käivitatud või juba lõpusirgel. Head näited on linna läbiv jalgrattatee, uus rekonstrueeritud lasteaed, varsti valmiv skate-park.“

 „Väga positiivse emotsiooni sain kohtumiselt võrulastega kesklinna laadal. Inimesed olid äärmiselt sõbralikud ja vestluste käigus sain järjekordselt kinnitust, Võru linnapea Anti Allas on teinud head tööd ja tõestanud ennast rahvamehe ja võimeka linnapeana,“ ütles minister lõpetuseks.

Pärastlõunal jätkas minister oma Kagu-Eesti visiiti Räpinas.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next