Menu

Kõigis kortermajades tekivad korteriühistud

  • Kirjutas Inge Vee

Fotod: ANDREI JAVNAŠAN/Võrumaa Teataja

Nõnda tõdeti neljapäeva pärastlõunal Võru Kandle väikeses saalis. Sinna kogunesid Võru korteriomanikud majadest, kus on kümme ja rohkem korterit ning kus pole ühistut loodud. Selgust tõi asjasse Andry Krass, Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

1. jaanuarist 2018 hakkab kehtima uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus. Praegu puudub umbes pooltes kortermajades korteriühistu. Nende loomisega kõikidesse kortermajadesse tahab seadusandja parandada elamute haldamist, muuta läbipaistvamaks nende majandamist ning ühtlasi kehtestada kõikjal ühesugused valitsemisreeglid.

Fotod: ANDREI JAVNAŠAN/Võrumaa Teataja

Kommentaarid  

+2 #11 Guest 2017-11-29 10:38
Meinhard kirjutas:
Ei nad teki kui rahvas ei soovi ! Milleks seda jälle vaja on ja kellele see jälle hea on ? Või on miski riigipoolne sundkorraldus ?

Jah, tekivad. Kohustuslikus sundkorras automaatselt. Riigi kingitus ka neile kortermajadele, kes ise kü-sid asutatud ei saa.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #12 Guest 2017-11-29 10:43
Andres kirjutas:
Kuidas "tekib" ühistu käestlastud kortermajas, kus kõik elanikud on pensionärid ? Keegi elanikest pole nõus ja pole võimeline ühistu juhatajaks hakkama. Keegi pole nõus sentigi maja remondiks raha panema. Keegi pole nõus ka sentigi ühistu juhataja töö eest maksma .

Lõhnab suurema varade ümberjagamise moodi, kui pandiõigus tekib ja korterid tagavad inimeste kohustusi. Kui juhatajat ega valitsejat oma majast pole kohustuslik leida, saab see olla ka väljast. Arvestades, et juhatus vastutaks ühistu ees oma varaga, siis seda vähem keegi maja inimestest sellistes majades riskiks. Nopivad majast väljast vastavad tegelased need sentigi säästjate korterid ja nii sotsiaal kui kohtud umbes...
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED